Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

37-ому окремому мотопіхотному батальйону Збройних Сил України – п’ять років

9 вересня 2019 - 09:35

Запорізький 37-ий окремий мотопіхотний батальйон Збройних Сил України відзначив п’яту річницю від дня заснування. У вересні 2014 року директивою Генерального штабу Збройних Сил України було утворено 37-й окремий мотопіхотний батальйон територіальної оборони «Запоріжжя».

З цієї нагоди біля історичного комплексу «Запорізький дуб» відбувся урочистий захід. Ініціатором його проведення  виступила громадська організація «Товариство ветеранів АТО Запоріжжя».

Привітала військовослужбовців батальйону керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, яка передала вітання від очільника області Віталія Туринка.

– Історія нашого 37-го батальйону – це літопис мужніх людей, які, пройшовши Афганістан та Майдан, добровольцями відправилися на захист України від російських агресорів. Їх надійними помічниками стала вся запорізька громада. З перших днів активну підтримку у розбудові військової частини надавала обласна державна адміністрація, міська рада, великий бізнес та сотні небайдужих городян. Дякую вам та бажаю вам сил, здоров’я та найшвидшого повернення миру на нашу землю, – зазначила Зінаїда Бойко.

Першим командиром батальйону став Олександр Лобас, а місцем дислокації обрали аеродром на території Широківської сільради Запорізького району. У батальйоні служили 426 військовослужбовців. На початку він складався з управління, стрілецької та двох охоронних рот, а також спеціальних взводів та відділень – механізованих, саперних, розвідувальних, снайперських тощо. За три тижні до підрозділу прибули  250 добровольців, 115 із яких уперше прийшли до армії.

Батальйон розбудовувався за постійної підтримки облдержадміністрації, Запорізької міської ради, великих промислових підприємств,  небайдужих запоріжців.

Нині батальйон продовжує боронити українську землю у зоні проведення Операції об’єднаних сил у складі 56-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних Сил України.

У боротьбі за свободу та незалежність України віддали життя 16 військовослужбовців, серед яких запоріжці Андрій Ломейко, Роман Швачко, Дмитро Щербак, Олег Макєєв, Геннадій Замотаєв, Денис Богданов та Леонід Сазонов. 

Під час заходу Зінаїда Бойко також вручила подяку Олександру Лобасу - підполковинку, першому командиру 37-го окремого мотопіхотного батальйону.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 01.04.23 р.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 01.04.2023, 402 доба

Головне – справедливість, для нашої держави й наших людей, які зазнали втрат через російську агресію

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 31.03.2023

Громада Запорізького району отримала будівельні матеріали для ліквідації наслідків ранкового обстрілу

Президент і глави іноземних держав та урядів ушанували пам’ять жителів Бучі, які загинули під час російської окупації

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

СБУ встановила ще п’ятьох колаборантів, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Стан атмосферного повітря на території житлової забудови м. Запоріжжя 24.03.2023 – 30.03.2023

Юрій Малашко: “Ситуація напружена, але стабільна”

Перебувайте у безпечних місцях до завершення "повітряної тривоги"!

Юрій Малашко про перебіг посівної кампанії в області