Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

37-ому окремому мотопіхотному батальйону Збройних Сил України – п’ять років

9 вересня 2019 - 09:35

Запорізький 37-ий окремий мотопіхотний батальйон Збройних Сил України відзначив п’яту річницю від дня заснування. У вересні 2014 року директивою Генерального штабу Збройних Сил України було утворено 37-й окремий мотопіхотний батальйон територіальної оборони «Запоріжжя».

З цієї нагоди біля історичного комплексу «Запорізький дуб» відбувся урочистий захід. Ініціатором його проведення  виступила громадська організація «Товариство ветеранів АТО Запоріжжя».

Привітала військовослужбовців батальйону керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, яка передала вітання від очільника області Віталія Туринка.

– Історія нашого 37-го батальйону – це літопис мужніх людей, які, пройшовши Афганістан та Майдан, добровольцями відправилися на захист України від російських агресорів. Їх надійними помічниками стала вся запорізька громада. З перших днів активну підтримку у розбудові військової частини надавала обласна державна адміністрація, міська рада, великий бізнес та сотні небайдужих городян. Дякую вам та бажаю вам сил, здоров’я та найшвидшого повернення миру на нашу землю, – зазначила Зінаїда Бойко.

Першим командиром батальйону став Олександр Лобас, а місцем дислокації обрали аеродром на території Широківської сільради Запорізького району. У батальйоні служили 426 військовослужбовців. На початку він складався з управління, стрілецької та двох охоронних рот, а також спеціальних взводів та відділень – механізованих, саперних, розвідувальних, снайперських тощо. За три тижні до підрозділу прибули  250 добровольців, 115 із яких уперше прийшли до армії.

Батальйон розбудовувався за постійної підтримки облдержадміністрації, Запорізької міської ради, великих промислових підприємств,  небайдужих запоріжців.

Нині батальйон продовжує боронити українську землю у зоні проведення Операції об’єднаних сил у складі 56-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних Сил України.

У боротьбі за свободу та незалежність України віддали життя 16 військовослужбовців, серед яких запоріжці Андрій Ломейко, Роман Швачко, Дмитро Щербак, Олег Макєєв, Геннадій Замотаєв, Денис Богданов та Леонід Сазонов. 

Під час заходу Зінаїда Бойко також вручила подяку Олександру Лобасу - підполковинку, першому командиру 37-го окремого мотопіхотного батальйону.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Житлові ваучери, «єОселя» та державна фінансова допомога дітям-ВПО: які всеукраїнські програми підтримки діють у Запорізькій області

Сила в русі: як спорт допомагає повернутися до життя ветеранам та ветеранкам

ПДВ без блокувань: як уникнути проблем при реєстрації податкових накладних

«Сьогодні інформація щодо ГПВ більш позитивна, ніж зазвичай», – речниця Запоріжжяобленерго

Безоплатне відновлення зору: у Запоріжжі проводять сучасні операції із заміни кришталика

«Я мрію, щоб в Україні з’являлося більше можливостей для розвитку молодих людей», – голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Анн-Клер Дюфей

Гранти на молодіжні проєкти: розпочався конкурс пропозицій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.03.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 971 удар по 42 населених пунктах Запорізької області

1000 безоплатних послуг за два місяці: у запорізьких стоматологіях діє програма зуболікування та зубопротезування для ветеранів

Українські проєкти можуть вийти на європейський рівень: стартував відбір на EDSA 2026

Список кандидатів, допущених до обрання представника від Запорізької області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України