"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Міжнародний проєкт допомагає виробникам та переробникам черешні розширити ринок збуту

12 вересня 2019 - 14:30

Семінар на тему «Післязбиральна доробка черешні» відбувся у Центрі надання адміністративних послуг виконавчого комітету Мелітопольської міської ради. Захід  проведено Запорізькою торгово-промисловою палатою та проєктом Міжнародного Торгового Центру (ІТС) для малих і середніх виробників та переробників свіжих овочів і фруктів Запорізької області за фінансової підтримки Уряду Швеції. У роботі семінару взяв участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький.

Як повідомив Олександр Ясинецький, площа черешневих садів в області становить 2,3 тисячі гектарів, а обсяги виробництва - понад 11 тисяч тонн. Загалом у регіоні знаходиться 25% усіх черешневих насаджень у країні. За цим показником область посідає перше місце в Україні. Основна частина врожаю черешні традиційно вирощується у господарствах населення, частка вирощування у сільгосппідприємствах становить 20%. Черешню вирощують у Бердянському, Василівському, Веселівському, Запорізькому, Мелітопольському, Михайлівському, Оріхівському, Приазовському, Якимівському районах. Серед них найбільшим виробником черешні є Мелітопольський район. У сільськогосподарських підприємствах району на площі 1,2 тисячі гектарів щорічно виробляється 1,3 тисячі тонн черешні. Це найвищі показники в області. Нині у сільгосппідприємств, що вирощують черешню, через втрату частини ринку збуту існує проблема з реалізацією продукції за межі України.

Олександр Ясинецький висловив сподівання, що семінар «Післязбиральна доробка черешні» допоможе нашим малим і середнім виробникам та переробникам черешні у наступному році підвищити конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення доданої вартості, відкрити доступ до нових ринків з фокусом на ринки ЄС.

У свою чергу міжнародний консультант проєкту ІТС  Харм Ферпаален ознайомив виробників області та експортерів черешні з системою міжнародних правил і принципів її післязбиральної доробки, транспортування, складування, навантаження та розвантаження. Також він допоміг виробникам Запорізької області підвищити кваліфікацію і сформувати у них розуміння відповідальності за забезпечення виробництва свіжої продукції належної експортної якості.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Учасники АТО отримали у власність понад три тисячі земельних ділянок

Розпочались роботи щодо створення у Бердянську військової морської бази

Вступники з Криму та Донбасу можуть вступати до українських закладів без складання ЗНО

У Запорізькій області побудують найбільшу в Європі вітроелектростанцію

Віталій Боговін взяв участь у засіданні Державної комісії ТЕБ і НС

До уваги журналістів!

Українці, які повернулися з-за кордону і не хочуть проводити 14 днів на самоізоляції, можуть припинити її, здавши ПЛР-тест

В Україні 51 224 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

З 1 липня за пробне ЗНО вже повернули більше 21 мільйона гривень

У Чернігівці тривають роботи з ремонту каналізаційної мережі

У Чернігівському районі тривають роботи на дорозі, визначеній програмою «Велике будівництво»