"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Для жителів Приморського району відкрила двері нова поліклініка

25 вересня 2019 - 19:27

Четвертий рік поспіль у Запорізькій області реалізується Надзвичайна кредитна програма для відновлення України. Завдяки довгостроковим кредитам під низькі відсотки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) території Східної України можуть відбудовувати інфраструктурні об’єкти.

Сьогодні у Запорізькій області відкрито після капітального ремонту ще один об’єкт  – поліклініку комунального підприємства «Приморська центральна районна лікарня».

На урочисте відкриття розширеної поліклініки зібралося чимало місцевих жителів. Їх привітали представники обласної влади, перший заступник Міністра розвитку громад і територій України Дмитро Живицький, голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон, заступниця голови Представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн, постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева.

− Робота в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України − це не просто відновлення життєво необхідної інфраструктури в східній Україні. Це відновлення надії на краще майбутнє та розширення доступу до можливостей для тисяч людей, постраждалих від конфлікту в регіоні, − сказала Постійна представниця ПРООН Дафіна Ґерчева.

За довіру європейським партнерам подякував перший заступник Міністра розвитку громад і територій України Дмитро Живицький.

− Наше завдання зараз і Уряду, і обласної, і місцевої влади, щоб українці отримували державні послуги так, як прописано у Конституції та законах − безкоштовно та якісно. Дякуємо партнерам з Європейського союзу за те, що вірите нам, допомагаєте та ділитись досвідом, − зазначив Дмитро Живицький.

Як підкреслив голова облдержадміністрації Віталій Туринок, приморці багато років чекали цієї поліклініки, тому її відкриття – особлива подія для всього Приморського району.

− Бажаю вам міцного здоров`я, щоб ви звертались до цієї лікарні якомога рідше. А у разі потреби − не хвилювались за якість та доступність послуг. Ця лікарня відома нам як довгобуд. Багато років приморці очікували на її відкриття. Не дивує, чому інвестори бояться вкладати кошти в українські проєкти. Маємо змінювати цю ситуацію. Ремонт у цій лікарні продовжується і має завершитись до кінця поточного року. Це залишається на моєму особистому контролі, і сподіваємось у грудні вже на відкриття усього медичного комплексу, − наголосив Віталій Туринок.

Загалом від Приморського району на участь у програмі було подано три проєкти.  Реконструкція поліклініки з розширенням на 300 відвідувачів у м. Приморськ став першим у рамках участі Запорізької області в Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України.

Під час реалізації програми були виконані роботи з влаштування підлоги, утеплення фасадів, установлено внутрішнє освітлення, опалення, каналізацію, вентиляцію приміщення та багато інших будівельних робіт. Реконструкція  дасть можливість людям отримувати послуги на якісному європейському рівні. Роботи у Приморській лікарні ще продовжуються.

У ході поїздки до Приморського району посадовці також відвідали об’єкт з реконструкції сімейного гуртожитку під гуртожиток квартирного типу, на якому ще тривають ремонтні роботи.

Довідково.

Проєкт «Приморська центральна районна лікарня» включає два субпроєкти: поліклініка (завершений проєкт) та заміна вікон та утеплення фасадів стаціонару лікарні (проєкт триває)

  • Загальна вартість робіт: 2 063 100 євро
  • Фінансування ЄІБ: 1 719 251 євро

З часу свого заснування наприкінці XIX сторіччя лікарня надає кваліфіковану та спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу населенню Приморського району. У 1988 році завершено будівництво нового терапевтичного корпусу районної лікарні на 240 ліжок. У складі лікарні також функціонує поліклініка на 300 відвідувань за зміну та стаціонар на 103 ліжка. У 2011 році було розпочато будівництво окремої будівлі поліклініки на 300 місць, але його було призупинено через відсутність фінансування. Будівництво було відновлено в 2018 році завдяки участі в кредитній програмі Європейського інвестиційного банку.

Однією з причин відбору лікарні для участі у програмі було те, що приміщення лікарні та поліклініки знаходяться в одній будівлі, що є порушенням чинних санітарних норм. Крім цього, будівля лікарні 1988 року побудови має показники теплопровідності, що не відповідають чинним нормам.

У рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України ЄІБ в 2018-2019 рр. було проведено комплексні роботи з капітального ремонту в поліклінічному корпусі: утеплено фасад, реконструйовано покрівлю та фундамент корпусу, виконано внутрішнє оздоблення, замінено систему каналізації та сантехніку, освітлення та електроживлення, більш енергоощадною стала система опалення. У приміщеннях поліклініки встановлено нові двері, у будівлі реконструйовано сходи та встановлено два ліфти, що робить її більш зручною для відвідувачів. За кошти ЄІБ були придбані меблі та нове обладнання для надання якісних медичних послуг, а також облаштовано прилеглу до поліклініки територію. Крім цього, продовжується заміна вікон та утеплення фасаду стаціонарного відділення районної лікарні.

Об’єкт було обрано для фінансування у рамках кредитної програми з огляду на його важливість для місцевої громади та значний соціальний ефект. Так, медичними послугами у відремонтованій поліклініці зможуть користуватися майже 30 000 жителів Приморського району, серед яких приблизно 3000 внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій на сході України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

З 1 червня учні профтехів можуть виходити на навчання

Розпочався відбір кандидатів на призначення академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні

Затверджено перелік посад працівників, яким передбачено додаткові доплати до заробітної плати

Від продажу земельних ділянок та прав оренди місцеві бюджети регіону отримали 1,69 мільйони гривень

Запорізька область за всіма показниками готова до другого етапу послаблення карантину