Новини

На базі облдержадміністрації створено платформу для відкритого діалогу між бізнесом, владою та контролюючими органами

18 жовтня 2019 - 16:43

За ініціативи голови облдержадміністрації Віталія Туринка відбулась нарада щодо вирішення проблемних питань підприємств малого та середнього бізнесу.

Участь у нараді взяли представники влади, керівники структурних підрозділів ОДА, представники правоохоронних органів, податкової служби, ДСНС, Держгеокадастру, митниці тощо. На захід зареєструвалися понад 60 підприємців.

– Ми зібрались разом, щоб зруйнувати ту стіну, яка склалася між бізнесом і владою. Не так давно я сам був по ту сторону цієї стіни. Я ініціював створення такої дискусійної платформи на базі обласної адміністрації, щоб підприємці та влада, правоохоронці, контролюючі органи познайомилися та озвучили свої проблеми, побажання. Подібні зустрічі відтепер будуть відбуватися регулярно. Наше завдання як влади – вивести бізнес у рівні умови та створити конкурентоспроможну середу. Сьогодні у такому дискусійному форматі ми зможемо почути кожного, – наголосив Віталій Туринок.

За словами заступника голови облдержадміністрації Андрія Антонова, найбільш кричуща ситуація склалася у сфері господарської діяльності, пов’язаної з металобрухтом, виробників сільськогосподарської продукції та підприємств малого та середнього бізнесу.

Начальник головного управління Національної поліції України Микола Лушпієнко зазначив, що спеціально запросив на цю зустріч усіх керівників районних управлінь.

– Я людина не з вашої області. Так само, як і мої колеги з СБУ, прокуратури. Я не розумію тієї ситуації, що склалася у вас. Не розумію цього рівня недовіри. Зараз ми всі тут, покажіть, або підійдіть особисто та назвіть, хто вимагає у вас хабар. Або які створюються проблемні ситуації для вас. Присутнім всім тут підприємцям кажу і поширте серед знайомих: у вас ніхто не вимагає хабарів. Ваші гроші нікому з тут присутніх не потрібні, – зазначив він.

У ході дискусії представники різних галузей бізнесу окреслили найбільш проблемні ситуації, які турбують та заважають працювати підприємцям. Під час активного обговорення були внесені пропозиції від громадськості. Значна увага приділена діяльності нелегального бізнесу, які не тільки не сплачують податки, а які не дають розвиватися легальним підприємствам.

Підсумовуючи зустріч, Віталій Туринок зазначив, що зараз розробляється механізм виведення економіки з тіні.

– Колеги, бачите яка нагальна проблема взаємної недовіри. Влада хоче, щоб бізнес поводився порядно та не ухилявся від сплати податків. Бізнес вже звик комусь платити за певні «умови» ведення своєї справи. Зараз у нас є унікальна можливість очистити ряди контролюючих органів та налагодити нормальні взаємовідносини. Я закликаю вас, не бійтеся. Риба псується з голови. Я так і говорю своїм заступникам, працівникам, правозахисникам – я забороняю брати участь у будь-яких корупційних схемах. Але й бізнес повинен виконувати закон. Ми всі хочемо змін. Ми почали діалог, і я дякую вам, – підкреслив голова ОДА Віталій Туринок.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запоріжжі відбулися заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Президент: Лише демократичний згуртований світ зможе дати відсіч будь-якій агресії та вберегти людство від нових страждань

До уваги журналістів!(ОНОВЛЕНО)

МОЗ: оперативна інформація про коронавірусну інфекцію 2019-nCoV

Школярі продемонстрували свої знання під час обласних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад

Розпочалася реєстрація громадських спостерігачів за проведенням ЗНО

У Запорізькій області для понад 320 тисяч домогосподарств було призначено субсидії

У Запоріжжі відкритий чемпіонат міста з українського рукопашу «Спас» присвятили Героям Крут

Обласна комісія розглянула питання перепоховання останків загиблих воїнів

Території розробляють власні проєкти для розвитку інфраструктури

МОЗ: рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

Президент заслухав міністра охорони здоров’я щодо ситуації з коронавірусом з Китаю та закликав покращити інформування громадян