"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Варто знати!

Запоріжці повинні внести відомості про земельні ділянки до єдиного електронного кадастру

29 жовтня 2019 - 09:56

Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області звертає увагу органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ,  організацій та пересічних громадян області на необхідність внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчене відповідними державними актами та договорами оренди.

Понад 20 років в Україні вся інформація про земельні ділянки містилася в паперовому вигляді. При впровадженні з 01.01.2013 електронного Державного земельного кадастру було виявлено багато помилок та розбіжностей, адже  відповідно до діючих на той час нормативно – правових актів координати поворотних точок меж земельних ділянок визначалися в умовній системі координат, їх прив’язка здійснювалася до твердих точок на місцевості, наприклад, дороги, ярів, будинків, тощо.

З 01.01.2013 ведення  Державного земельного кадастру здійснюється в єдиній державній системі координат, відомості про всі земельні ділянки акумулюються в одному місці, проведення топографо-геодезичних робіт є обов’язковою умовою для державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та присвоєння їй унікального кадастрового номера. Саме за допомогою цього кадастрового номера на публічній кадастровій карті  можна легко віднайти конкретну земельну ділянку, що підтверджує внесення даних про неї до Державного земельного кадастру.

На сьогодні державні кадастрові реєстратори у Запорізькій області здійснюють заходи щодо приведення у відповідність відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі, але, на жаль, доволі велика кількість земельних ділянок, документи по яких видано до 2004 року, відсутні в Державному земельному кадастрі.

Якщо у власника чи землекористувача (орендаря) земельної ділянки наявний правовстановлюючий документ на землю старого зразка без присвоєння земельній ділянці кадастрового номера, йому слід звернутися до землевпорядної організації-розробника документації із землеустрою та замовити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Подання документації із землеустрою до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, для внесення відомостей до Державного земельного кадастру від імені замовника документації здійснюється її розробником, якщо інше не встановлено договором.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також