"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Модернізація тепломереж та підвищення рівня платежів – завдання територіям для сталого проходження опалювального сезону

11 грудня 2019 - 16:20

Під керівництвом директора Департаменту ЖКГ та будівництва облдержадміністрації Віталія Литвиненка відбулася селекторна нарада щодо стану проходження опалювального сезону 2019/2020. На прямому зв’язку з облдержадміністрацією перебували районні профільні підрозділи та структури.

−За даними звітів територій та інформації профільних департаментів облдержадміністрації на 10 грудня в роботі знаходяться 99,8 % котелень (602 із 603). Опалюються 100 % житлових будинків, дошкільних закладів, лікарень та 99,8 % навчальних закладів (513 із 514) за винятком навчального закладу у Василівському районі. Це школа у с. Тополине Орлянськоїсільскої ради, −поінформував  Віталій Литвиненко.

Як повідомив посадовець, у ніч з 8 на 9 грудня у зв’язку із загорянням електрощитової припинено роботу двохелектрокотлів, які опалюють цей заклад. Навчальний процес тимчасово зупинили. На сьогодні вирішується питання щодо придбання необхідних матеріалів для усунення аварійної ситуації.З початку опалювального сезону це вже другий випадок, коли незадовільний технічний стан електрообладнання залишає навчальні заклади без опалення. Зважаючи на це, міським головам міст обласного значення, головам райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад, Департаменту освіти та науки облдержадміністрації доручено вжити дієвих заходів для забезпечення належного технічного стану та безпечної експлуатації електроустаткування на підпорядкованих об’єктах соціальної сфери.

Іншим проблемним питанням при проходженні опалювального сезону є незадовільний технічний стан теплових мереж. Так, за інформацією територій, в області 571 км ветхих та аварійних теплових мереж, що становить 53 % від загальної протяжності. З початку опалювального сезону  тільки у Запоріжжі зафіксовано понад 70 випадків відключення опалення житлових будинків та об’єктів соціальної сфери, пов’язаних із ремонтними роботами на теплових мережах. Зокрема, два випадки зафіксовано в м. Токмак. За наявною інформацією ремонтні роботи були завершені та опалення відновлено у строки, передбачені чинними нормативними документами.

У зв’язку з цим керівникам органів місцевого самоврядування необхідно звернути увагу на стан теплових мереж на підпорядкованій території та розглянути питання виділення у 2020 році коштів з місцевих бюджетів на заходи з ремонту та заміни теплових мереж.

Учасники селекторної наради також обговорили питання розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ та отримання ними номінацій на постачання блакитного палива. За даними НАК «Нафтогаз України», за січень-жовтень 2019 року теплопостачальними підприємствами Запорізької області спожито природного газу на суму 1 674 млн грн. За станом на 05.12.2019 сплачено 2 139 млн грн. (128 % від вартості спожитого газу).

Та у зв’язку з тим, що з цієї суми лише 979 млн грн були зараховані в рахунок оплати за 2019 рік, а решта 1 160 млн грн  спрямовані на погашення заборгованості за спожитий у попередні роки природний газ, офіційний рівень розрахунків за 2019 рік становить лише 58 %. Попри те, що у 2019 році теплопостачальними підприємствами було сплачено більше, ніж вартість спожитого газу, загальна заборгованість теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ збільшилася з 965 млн грн (на 01.01.2019) до 991 млн грн (на 05.12.2019) або на 3 %.

Як підкреслив Віталій Литвиненко, для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону керівникам органів місцевого самоврядування необхідно тримати на постійному контролі питання щодо рівня розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ та отримання ними  номінацій на постачання природного газу, а теплопостачальним підприємствам - посилити роботу з боржниками.

Крім цього,міським голам міст Мелітополь та Токмак доручено звернути увагу на необхідність забезпечення безумовного виконання укладених з НАК «Нафтогаз України» графіків погашення заборгованості за спожитий природний газ для забезпечення своєчасного отримання номінацій для подальшого постачання споживачів.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В Україні зафіксовано +1489 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

До уваги журналістів!

Відбулась селекторна нарада з керівниками регіонів та міст

Мінцифри та МВС презентували освітній серіал про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству

Сучасні запорізькі козаки влаштували похід на справжній «чайці»

У цьому році буде капітально відремонтовано ділянку місцевої дороги у Запорізькому районі

Збільшено пенсійне забезпечення родин загиблих учасників АТО/ООС

Посилюється робота з підприємствами, що мають заборгованість з виплати зарплати

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано +1453 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19

До уваги журналістів!