"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Уповноважена із захисту державної мови окреслила головні напрямки роботи

12 грудня 2019 - 08:30

foto

Посада мовного омбудсмена передбачена Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який набув чинності 16 липня цього року. Ним передбачено створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади Уповноваженого із захисту державної мови. Кандидатуру Тетяни Монахової на посаду Уповноваженого із захисту державної мови Кабінет Міністрів України затвердив 27 листопада 2019 року.

Під час брифінгу Тетяна Монахова повідомила, що важливими завданнями є налагодження суспільного діалогу, забезпечення права громадян України на отримання інформації та послуг державною мовою. Уповноважений із захисту державної мови та його секретаріат розглядатиме скарги та зможе штрафувати суб’єкти господарювання за порушення вимог закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Тетяна Монахова підкреслила, що для уникнення маніпуляцій та хибних побоювань варто ознайомитися з текстом Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». І наголосила, що держава вимагає використання державної мови, коли громадянин звертається до держави з приводу захисту, навчання, лікування, забезпечення роботою тощо. Але питання спілкування з друзями, дітьми, близькими – особиста справа кожного.

− Українська мова – це інструмент залучення людини в суспільство. Це можливість вступити до українських університетів, це можливість потрапити на державну службу, це можливість служити в українській армії. І ми маємо розуміти, що державна мова − це державотворчий чинник. Не буває державності без мови, − підкреслила Тетяна Монахова.

Першими кроками у діяльності Національної комісії зі стандартів державної мови та Уповноваженого із захисту державної мови буде створення секретаріату, де будуть потужні юридичний та лінгвістичний відділи. В бюджеті-2020 вже закладено кошти на створення секретаріату.

Крім цього, при цьому органі планується створити громадську колегію, до якої будуть запрошуватися письменники, лідери думок та всі небайдужі до стану та перспектив української мови.

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

В Україні зафіксовано +1489 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

До уваги журналістів!

Відбулась селекторна нарада з керівниками регіонів та міст

Мінцифри та МВС презентували освітній серіал про онлайн-інструменти протидії домашньому насильству

Сучасні запорізькі козаки влаштували похід на справжній «чайці»

У цьому році буде капітально відремонтовано ділянку місцевої дороги у Запорізькому районі

Збільшено пенсійне забезпечення родин загиблих учасників АТО/ООС

Посилюється робота з підприємствами, що мають заборгованість з виплати зарплати

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано +1453 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19

До уваги журналістів!