"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Стан проходження земельної реформи обговорили на Національному селекторі

27 грудня 2019 - 09:46

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під головуванням Тараса Висоцького провело Національний онлайн селектор щодо ходу реалізації земельної реформи. У заході взяли участь представники облдержадміністрацій, територіальних управлінь Держгеокадастру, голови сільських та селищних рад,  територіальних громад.  Запорізьку область  представляли працівники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Учасники селекторної наради обговорили стан проходження земельної реформи в Україні та проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019) до другого читання.

Крім цього, представники областей мали можливість поставити запитання  та отримати вичерпні відповіді. Найбільше їх хвилювали питання концентрації землі при купівлі в одні руки, доступу іноземців, державної підтримки агровиробників, використання та захисту земель.

Як зазначили представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, ухвалений у першому читанні законопроєкт щодо ринку землі буде доопрацьований. Наразі внесено близько 2,5 тис. правок, які допоможуть розв'язати базові проблеми. Згідно з ними  землю сільськогосподарського призначення зможуть купувати виключно українці та українські компанії, засновані громадянами України. У разі недотримання норми  землю має бути відчужено на користь держави. Ця правка вже подана депутатами. Що стосується громадян інших держав та іноземних компаній, вони отримають право купувати українську землю, лише якщо на це дасть згоду український народ на референдумі.

Питання концентрації землі в одних руках теж переглянуто в інтересах суспільства. Передбачено можливість володіти землею площею не більше 10 тис. га. Розглянули й питання надання українцям можливості працювати на правах оренди.

Головне завдання, яке стоїть перед Урядом, — забезпечити орендні відносини в прозорій площині. Зокрема, буде розглянуто питання створення державного земельного фонду, що дасть можливість українцям реалізувати свою власність державі. Також передбачено можливість ОТГ купувати землю та отримувати державну підтримку.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила в першому читанні депутатський законопроєкт №2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів