Новини

Стан проходження земельної реформи обговорили на Національному селекторі

27 грудня 2019 - 09:46

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під головуванням Тараса Висоцького провело Національний онлайн селектор щодо ходу реалізації земельної реформи. У заході взяли участь представники облдержадміністрацій, територіальних управлінь Держгеокадастру, голови сільських та селищних рад,  територіальних громад.  Запорізьку область  представляли працівники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Учасники селекторної наради обговорили стан проходження земельної реформи в Україні та проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019) до другого читання.

Крім цього, представники областей мали можливість поставити запитання  та отримати вичерпні відповіді. Найбільше їх хвилювали питання концентрації землі при купівлі в одні руки, доступу іноземців, державної підтримки агровиробників, використання та захисту земель.

Як зазначили представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, ухвалений у першому читанні законопроєкт щодо ринку землі буде доопрацьований. Наразі внесено близько 2,5 тис. правок, які допоможуть розв'язати базові проблеми. Згідно з ними  землю сільськогосподарського призначення зможуть купувати виключно українці та українські компанії, засновані громадянами України. У разі недотримання норми  землю має бути відчужено на користь держави. Ця правка вже подана депутатами. Що стосується громадян інших держав та іноземних компаній, вони отримають право купувати українську землю, лише якщо на це дасть згоду український народ на референдумі.

Питання концентрації землі в одних руках теж переглянуто в інтересах суспільства. Передбачено можливість володіти землею площею не більше 10 тис. га. Розглянули й питання надання українцям можливості працювати на правах оренди.

Головне завдання, яке стоїть перед Урядом, — забезпечити орендні відносини в прозорій площині. Зокрема, буде розглянуто питання створення державного земельного фонду, що дасть можливість українцям реалізувати свою власність державі. Також передбачено можливість ОТГ купувати землю та отримувати державну підтримку.

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила в першому читанні депутатський законопроєкт №2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Президента у зв’язку з подіями у Нових Санжарах

Мостам бути: оголошено переможця на відновлення будівництва запорізьких мостів

На запоріжців чекає свято баскетболу – відбірковий матч на «Євробаскет-2021»

До уваги журналістів! (ОНОВЛЕНО)

У Запорізькій області впроваджується пілотний проєкт щодо створення системи надання послуги раннього втручання

На земельних торгах планується продати права оренди на ділянки у Новомиколаївському районі

Сучасна інфраструктура для громад: у Широкому побудували футбольне поле та створили бізнес-хаб

Запорізьким підприємцям презентовано державну програму «Доступні кредити 5-7-9%»

У Запоріжжі відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Джерело творчості»

За програмою «Доступні ліки» запоріжці скористалися понад 570 тисячами рецептів

Завершується прийом заявок на регіональний конкурс «Благодійне Запоріжжя»

Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду, — Олексій Гончарук