"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Теплопостачальні підприємства Запорізької області проводять перерахунки оплати за опалення та гарячу воду

10 січня 2020 - 13:02

Стан проходження опалювального сезону та здійснення перерахунків за теплову енергію та комунальні послуги обговорили учасники онлайн-наради голови облдержадміністрації Віталія Туринка з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.

Про стан проходження опалювального сезону в області доповів заступник голови облдержадміністрації Володимир Тарасенко. Так, опалювальний сезон проходить у штатному режимі, в роботі знаходиться 100% котелень (603), опалюються 100% житлових будинків (5213); 100% дошкільних закладів (407), 100% навчальних закладів (513) та 100% лікарень (67).

Для протидії загрозам та реагування на аварійні ситуації, які протягом опалювального сезону можуть виникати на об’єктах житлово-комунального господарства області, на підприємствах галузі створено 234 спеціальні бригади загальною чисельністю 2 470 осіб. У наявності 691 одиниця техніки та 298 одиниць обладнання.

У аварійних формувань у наявності 90 пересувних електростанцій, 146 комплектів електро-газозварювального обладнання та 32 мобільні пункти обігріву.

Аварійні ситуації, що виникають під час опалювального сезону, ліквідуються протягом доби.

− Що стосується проблемних питань проходження опалювального сезону, то найбільш важливими є розрахунки теплопостачальних підприємств за спожитий газ та отримання ними номінацій на постачання природного газу. Номінації на постачання природного газу на січень поточного року отримали всі теплопостачальні підприємства області, але проблема розрахунків залишається. Загальна заборгованість теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ протягом 2019 року збільшилася з 965 млн грн до 1 010 млн грн або на 5%, − повідомив Володимир Тарасенко.

Щодо здійснення перерахунку за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу слід зазначити, що Кабінетом Міністрів України була прийнята відповідна постанова. Згідно з цією постановою теплопостачальна організація може прийняти рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води споживачам у зв’язку зі зміною для них ціни природного газу. Підставою для зміни розміру нарахувань є умова, коли ціна природного газу є нижчою від ціни природного газу, що врахована у структурі тарифів, але якщо ціна є вищою, розмір нарахувань не змінюється.

На території Запорізької області послуги з централізованого опалення з використанням природного газу надаються в семи населених пунктах: Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Токмаку, Василівці, Дніпрорудному, Вільнянську. При цьому послуга з постачання гарячої води з використанням природного газу надається тільки в м. Запоріжжя.

Теплопостачальні підприємства міст Токмак, Василівка та Дніпрорудне з початку опалювального сезону 2019/2020 року щомісяця проводять коригування діючих тарифів на постачання теплової енергії у зв’язку зі зміною ціни природного газу.

У м. Запоріжжя прийнято рішення про зменшення нарахувань за послугу з централізованого опалення на 24% та на 22% − за постачання гарячої води. Теплопостачальним підприємством м. Вільнянськ також прийнято рішення про зменшення обсягу нарахувань за послугу з централізованого опалення за грудень 2019 року на 31%.

У м. Мелітополь розмір нарахувань зменшиться лише на 1% у зв’язку з тим, що діючий тариф було прийнято протягом опалювального сезону 2019/2020 року вже з урахуванням зміни ціни природного газу.

У м. Бердянськ питання перерахунку знаходиться в стадії обговорення з виконавчим комітетом Бердянської міської ради. У разі позитивного вирішення зменшення нарахувань складатиме 20%.

Мінрегіоном України проводиться щомісячний моніторинг прийняття відповідних рішень щодо здійснення перерахунків за теплову енергію та комунальні послуги.

− За дорученням Президента України у зв’язку зі зміною ціни на природний газ розпочався процес перерахунків за теплову енергію та централізоване водопостачання. Це надважливе питання для всієї країни. І Запорізька область не залишилась осторонь. Дякую тим містам та територіям, де вже долучилися до цієї важливої роботи, та закликаю представників місцевого самоврядування, теплопостачальних підприємств активізувати процес перерахунків та зниження сум у платіжках запоріжців. Ще одне доручення – це розрахунки населення за спожиті комунальні послуги. З населенням треба працювати, щоб не збільшувати борги та своєчасно отримувати номінації на постачання природного газу, − наголосив, підбиваючи підсумки, голова облдержадміністрації Віталій Туринок. 

Про стан проходження опалювального сезону 2019-2020 років та здійснення перерахунку за теплову енергію та комунальні послуги (переглянути)

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запорізькій області податкові борги скорочено на 46 млн грн

Мораторій на перевірки бізнесу під час карантину – роз’яснення Мінекономіки

НСЗУ звітує про виплати за лікування пацієнтів із COVID-19

Запорізька область отримала гуманітарний вантаж з медичною допомогою для лікарів від Словацької Республіки

У Мелітополі спеціалістами Держпродспоживслужби обстежено понад 150 пасік

На річках області закінчилась нерестова заборона

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19