Новини

Обласна влада сприяє прискоренню перетворення закладів охорони здоров’я області в неприбуткові комунальні підприємства

13 лютого 2020 - 16:05

Сьогодні, 13 лютого, в облдержадміністрації відбулася нарада з питань підготовки Запорізької області до укладення договорів з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року.

Участь у заході взяли перший заступник голови облдержадміністрації Іван Федоров, директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Будяк, директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський, директорка Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко. Також до обговорення долучилися керівники закладів охорони здоров’я Запорізької області.

Учасники обговорили подальші кроки у трансформації фінансування медичної галузі, приділили увагу темам, що стосувались нового підходу до фінансування системи охорони здоров’я, ролі органів місцевого самоврядування, розробці та затвердженню фінансового плану тощо.

Андрій Віленський повідомив про сертифікацію послуг, вимоги до їх надання та типи тарифів й наголосив на готовності НСЗУ сприяти прискоренню процесу перетворення медичних закладів області в НКП.

− На сьогодні всіх нас турбує одне питання − кінцева дата подачі заяв на укладення договорів. Заклади охорони здоров’я Запорізької області зможуть почати процедуру реєстрації тільки після сесії облради. Проєкти рішень сесій почнуть підписувати 27 лютого. У свою чергу, медичні установи повинні підготувати 6 передавальних актів до цієї дати. З усіма установам, крім Мелітопольського онкологічного диспансеру, ми почнемо підписувати договори 28 лютого, потім буде проведено процес реєстрації. Так, в перших числах квітня в реєстрі вже буде зареєстровано медичні установи Запорізької області. Впевнений, об’єднавши зусилля та активізувавши роботу, ми зможемо досягти нашої спільної мети − перетворити медичні заклади області в НКП у встановлені терміни та отримати фінансування від НСЗУ, − зазначив Іван Федоров.

У свою чергу, Наталія Будяк нагадала, що відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 2020 року в Україні запроваджується програма медичних гарантій. Послуги екстреної, первинної, амбулаторної, госпітальної та паліативної допомоги будуть фінансовані державою в рамках програми медичних гарантій. З її впровадженням змінюється механізм фінансування медичного обслуговування населення: замість медичної субвенції, коштом якої відбувалося утримання закладів охорони здоров’я, в межах програми медичних гарантій буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів за договорами про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України, базуючись на принципі «гроші йдуть за пацієнтом».Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Президента у зв’язку з подіями у Нових Санжарах

Мостам бути: оголошено переможця на відновлення будівництва запорізьких мостів

На запоріжців чекає свято баскетболу – відбірковий матч на «Євробаскет-2021»

До уваги журналістів! (ОНОВЛЕНО)

У Запорізькій області впроваджується пілотний проєкт щодо створення системи надання послуги раннього втручання

На земельних торгах планується продати права оренди на ділянки у Новомиколаївському районі

Сучасна інфраструктура для громад: у Широкому побудували футбольне поле та створили бізнес-хаб

Запорізьким підприємцям презентовано державну програму «Доступні кредити 5-7-9%»

У Запоріжжі відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Джерело творчості»

За програмою «Доступні ліки» запоріжці скористалися понад 570 тисячами рецептів

Завершується прийом заявок на регіональний конкурс «Благодійне Запоріжжя»

Ситуація у Нових Санжарах під контролем Уряду, — Олексій Гончарук