"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У запорізьких закладах освіти розпочинається інституційний аудит та державний нагляд

14 лютого 2020 - 13:42

У Запорізькій області розпочинається інституційний аудит  та державний нагляд закладів освіти. Перевірку будуть здійснювати експерти управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області. Управління було зареєстровано у вересні минулого року та наразі розпочинає проводити інституційний аудит закладів освіти. За результатами аудиту будуть створені «дорожні карти» для закладів освіти із вдосконалення освітньої та управлінської діяльності.

Як розповіли в Управлінні Державної служби якості освіти у Запорізькій області, інституційний аудит – це один з інструментів системи забезпечення якості освіти. Він відбувається раз на 10 років і передбачає комплексну зовнішню перевірку, під час якої здійснюється оцінювання освітніх та управлінських процесів у школі та її внутрішньої системи забезпечення якості.

Жодних каральних заходів (якщо, наприклад, якість виявиться не на висоті) така перевірка за собою не тягне, натомість за її результатами надаються рекомендації – як самому закладу, так і його засновникові.

Головна мета інституційного ­аудиту – допомогти закладам стати успішнішими. Критерії оцінювання процесів у закладах освіти передбачено за чотирма напрямами: освітнє середовище, педагогічна діяльність, здобувачі освіти й управлінська діяльність.

Перший плановий державний нагляд закладів відбудеться вже 17 лютого. Експертна група буде проводити державний нагляд у запорізькому дитячому садку №258 «Лебедик». На 2020 рік заплановано проведення  державний нагляд у позашкільному навчальному закладі – Комунарський центр молоді та школярів у м. Запоріжжя – та проведення інституційного аудиту у чотирьох школах області – Підгірненська та Долинська ЗОШ Василівського району, Очеретуватська ЗОШ Остриківської сільської ради Токмацького району та Матвіївська загальноосвітня школа-інтернат.

Триватиме інституційний аудит у закладі не більше 10 днів. Але для шкіл, що мають до 50 працівників − не більше 5 днів.

Усього в Україні в цьому році планові інституційні аудити здійсняться у 101 закладі загальної середньої освіти. Відтак, у найближчі десять років Державна служба якості освіти вивчить діяльність тисяч шкіл. Водночас існує процедура позапланового інституційного аудиту, яку можуть ініціювати засновник закладу освіти, директор чи педагогічна рада.

Довідково.

План проведення інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти у 2020 році затверджено наказом Державної служби якості освіти України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запорізькій області податкові борги скорочено на 46 млн грн

Мораторій на перевірки бізнесу під час карантину – роз’яснення Мінекономіки

НСЗУ звітує про виплати за лікування пацієнтів із COVID-19

Запорізька область отримала гуманітарний вантаж з медичною допомогою для лікарів від Словацької Республіки

У Мелітополі спеціалістами Держпродспоживслужби обстежено понад 150 пасік

На річках області закінчилась нерестова заборона

Додаткова сесія ЗНО-2020 відбудеться 24 липня – 10 серпня

В області продовжується допомога вразливим категоріям населення під час карантину

Запорізькі підприємці сплатили до місцевих бюджетів 320 млн грн

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 21 584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19