"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Фахівці служби зайнятості працюють над детінізацією ринку праці у Запорізькій області

25 лютого 2020 - 12:33

В рамках укладеного Меморандуму про співпрацю з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Національним банком і Державною службою статистики України, компанією Ernst & Young за підтримки Mastercard було проведено масштабне дослідження. Результати дослідження показали, що понад чверть (26,2%) обсягу «готівкової тіньової економіки» (це 5,3% ВВП або 190 млрд гривень) − це «слідча тіньова економіка», де ініціаторами розрахунку готівкою є обидві сторони − і продавець, і покупець. А решта (73,8% або 14,4% ВВП - 512 млрд гривень) − це «пасивна тіньова економіка», ініціатором якої є продавець.

Так, з 20 по 31 січня по всій Україні пройшла інформаційна кампанія. У її рамках 600 інспекторів праці відвідали і провели роз'яснювальну роботу серед понад 180 тисяч роботодавців в сфері торгівлі. До візитів залучалися Пенсійний фонд, Державна податкова служба, Державна служба зайнятості, місцеве самоврядування. За результатами перевірок було виявлено понад 300 об’єктів, які здійснювали господарську діяльність без державної реєстрації та використовували незадекларовану працю.

Проте, це далеко не всі підприємства, які знаходяться у «тіні». Фахівцями центрів зайнятості Запорізької області було відвідано 588 підприємств з метою роз’яснення неприпустимості допуску працівників до роботи без оформлення трудових відносин. Як повідомили у Запорізькому обласному центрі зайнятості, спільно з представниками територіальних органів Держпраці було проведено 24 семінари з питань легалізації зайнятості населення, в яких взяли участь 343 суб’єкти господарювання та проведено 300 інформаційно-роз’яснювальних заходів («круглі столи», наради, робочі зустрічі), до участі в яких залучено майже 500 роботодавців.

Питанню декларування трудових відносин між роботодавцем та найманим працівником державна служба зайнятості приділяє особливу увагу. Із запровадженням з 1 січня 2020 року в усіх центрах зайнятості Інституту консультанта роботодавця, направленого на розширення підходів до надання послуг роботодавцям, кількість роботодавців, які співпрацюють зі службою зайнятості, збільшилась у порівнянні з січнем 2019 року на 9,1%.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19