Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорука успіху – активна громада

13 березня 2009 - 13:46

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Сін у форматі селекторної наради провів засідання координаційної ради з реалізації Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У заході взяли участь заступник голови обласної ради Леонід Анісімов, а також представники громад і районних адміністрацій.

Нагадаємо, що Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» розрахований на 2008-2011 роки. Головним фінансовим донором Проекту виступає Європейська Комісія, а співфінансує –  Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй. Головною метою Проекту координатори бачать виявлення активних територіальних громад, які не просто пасивно чекають допомоги від органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а виступають як їх партнери. Саме це закладено в основу навчання Програми. Представників громад також навчають практичним речам – створювати власні мікропроекти,  які претендують на отримання грантів від міжнародних структур для впровадження спільної ідеї (будівництво чи реставрація різноманітних закладів, програми енергозбереження,  комунальне водопостачання, комунальний транспорт тощо).

Але гранти надаються за умови, що 5% від загального кошторису свого проекту громада сплатить за власні кошти. Інші  45%  залучаються за рахунок спонсорів. Як зазначив заступник голови ОДА Олександр Сін, обласна влада допоможе громадам і надасть трансферти у розмірі 10 % від загальної вартості кожного проекту.

Учасники зібрання заслухали звіт про реалізацію Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за період 2008 року та І квартал 2009.  З 8 районів (Бердянський, Великобілозерський, Гуляйпільський, Куйбишевський, Новомиколаївський, Пологівський, Приморський, Чернігівський) були відібрані 40 громад, які протягом року пройшли навчання. Це – 8 районних та 44 сільські семінари, 120 тренінгів, 9 форумів місцевого розвитку, були проведені численні загальні  збори.

Нині кожна громада розробляє свою фінансову пропозицію, згідно з якою і отримає грант. Визначитись з кошторисом проектів є важливим етапом співпраці, адже від цього буде залежати розмір внесків громади і партнерів.

- Якщо громада не може відшукати необхідні кошти, не може узгодити між собою першочергову проблему, про яку треба заявити, значить вона не готова до роботи на такому рівні. Вірним рішенням буде відмовитись від участі й надати іншим можливість проявити себе у Проекті Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй, - наголосив Олександр Сін.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Незламний запорізький бізнес

Жителі регіону – про майбутнє Запорізького краю

Запоріжжя перезавантажується: плани розвитку регіону окреслив голова ОДА Іван Федоров на «Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024»

Життя під час війни: виклики для Запорізької області

«Запорізька платформа співпраці та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 452 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 814-го дня війни

Як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії

У Запоріжжі виявили 2 автобуса, водії яких працювали без дозвільних документів

Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів