Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Промисловість регіону потерпає від недалекоглядної політики Уряду

31 березня 2009 - 14:59

Основною темою для спілкування стала ситуація, що наразі склалася у промисловому секторі економіки регіону. Негативний вплив світової економічної кризи, на думку посадовців, ще більш підсилюють недалекоглядні, а інколи невмотивовані рішення Уряду, що ігнорує існуючі проблеми галузі.

«ЗАлК», що нині фактично опинився перед загрозою зупинки, – лише один з прикладів, що ілюструє, до чого призводить подібна політика Кабміну, коли урядовці майже півроку ніяк не можуть вирішити – надавати підприємству дифтариф на електроенергію  чи ні.

- Президент, на відміну від Уряду, відреагував на нещодавні події стосовно «ЗАлКу» та звернувся до Кабінету Міністрів з вимогою забезпечити виконання урядового рішення щодо введення диференційованого тарифу з боку НКРЕ, – повідомив присутнім Олександр Старух. – Ми, зі свого боку, докладемо всіх зусиль, щоб зберегти це підприємство для української економіки.

Труднощі виникли й на іншому потужному запорізькому підприємстві – комбінаті «Запоріжсталь», який погрожують відключити від електропостачання через борги. І це при тому, що держава заборгувала заводові чималі кошти по відшкодуванню ПДВ.

Невиконаними залишаються й обіцянки Прем’єр-міністра щодо першочергового відшкодування ПДВ тим підприємствам, де утворилися борги із заробітної плати.

- Сьогодні ми бачимо, що відшкодування ПДВ здійснюється у «ручному режимі», - висловив своє невдоволення голова обласної виконавчої влади. – Підприємствам гроші не повертають, але вимагають, щоб вони все сплачували своєчасно і в повному обсязі. Така політика вимиває обігові кошти підприємств та ще більше погіршує і без того непросту ситуацію.

Наразі загальний борг перед запорізькими підприємствами по відшкодування ПДВ складає нечувану суму – 1 млрд. 150 млн. грн. За словами Олександра Старуха, для розв’язання проблеми облдержадміністрація має намір звернутися до Державної податкової  адміністрації.

Перший заступник голови ОДА Олександр Бережний подякував представникам запорізьких ЗМІ за активну та виважену позицію у висвітленні ситуації, що склалася навколо Запорізького алюмінієвого комбінату.

- Переконаний, що об’єднавши наші зусилля, ми зможемо зрушити цю проблему з мертвої точки, – зауважив посадовець.

Голова облдержадміністрації та його заступник також поінформували журналістів щодо ходу весняно-польових робіт, ситуації на ринку праці та перших підсумків проведення весняних толок у регіоні.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 841-го дня війни

Україна та США уклали двосторонню безпекову угоду

«Графіки відключень змінюються відповідно до ситуації в єдиній енергомережі»: речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго» про енергетичну ситуацію в регіоні

«Двозонні електролічильники – дієвий спосіб заощадити кошти», – радник директора «Запоріжжяелектропостачання» Євген Зінченко

Україна – Литва: оголошено конкурс проєктів міжнародних молодіжних обмінів

«Україно, вперед!» – марка Укрпошти з такою назвою підтримує збірну України з футболу

Запорізька молодь влаштувала кібертурнір FIFA, аби підтримати нашу збірну з футболу на Євро-2024

«Пліч-о-пліч:»: запорізькі команди вже у столиці, готові змагатися за першість країни

Написання резюме, самопрезентація та вибір професії – індивідуальні консультації для запорізької молоді

За матеріалами СБУ до 10 років позбавлення волі засуджено окупаційного очільника Запорізької АЕС

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 404 рази вдарили по Запорізькій області