Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Промисловість регіону потерпає від недалекоглядної політики Уряду

31 березня 2009 - 14:59

Основною темою для спілкування стала ситуація, що наразі склалася у промисловому секторі економіки регіону. Негативний вплив світової економічної кризи, на думку посадовців, ще більш підсилюють недалекоглядні, а інколи невмотивовані рішення Уряду, що ігнорує існуючі проблеми галузі.

«ЗАлК», що нині фактично опинився перед загрозою зупинки, – лише один з прикладів, що ілюструє, до чого призводить подібна політика Кабміну, коли урядовці майже півроку ніяк не можуть вирішити – надавати підприємству дифтариф на електроенергію  чи ні.

- Президент, на відміну від Уряду, відреагував на нещодавні події стосовно «ЗАлКу» та звернувся до Кабінету Міністрів з вимогою забезпечити виконання урядового рішення щодо введення диференційованого тарифу з боку НКРЕ, – повідомив присутнім Олександр Старух. – Ми, зі свого боку, докладемо всіх зусиль, щоб зберегти це підприємство для української економіки.

Труднощі виникли й на іншому потужному запорізькому підприємстві – комбінаті «Запоріжсталь», який погрожують відключити від електропостачання через борги. І це при тому, що держава заборгувала заводові чималі кошти по відшкодуванню ПДВ.

Невиконаними залишаються й обіцянки Прем’єр-міністра щодо першочергового відшкодування ПДВ тим підприємствам, де утворилися борги із заробітної плати.

- Сьогодні ми бачимо, що відшкодування ПДВ здійснюється у «ручному режимі», - висловив своє невдоволення голова обласної виконавчої влади. – Підприємствам гроші не повертають, але вимагають, щоб вони все сплачували своєчасно і в повному обсязі. Така політика вимиває обігові кошти підприємств та ще більше погіршує і без того непросту ситуацію.

Наразі загальний борг перед запорізькими підприємствами по відшкодування ПДВ складає нечувану суму – 1 млрд. 150 млн. грн. За словами Олександра Старуха, для розв’язання проблеми облдержадміністрація має намір звернутися до Державної податкової  адміністрації.

Перший заступник голови ОДА Олександр Бережний подякував представникам запорізьких ЗМІ за активну та виважену позицію у висвітленні ситуації, що склалася навколо Запорізького алюмінієвого комбінату.

- Переконаний, що об’єднавши наші зусилля, ми зможемо зрушити цю проблему з мертвої точки, – зауважив посадовець.

Голова облдержадміністрації та його заступник також поінформували журналістів щодо ходу весняно-польових робіт, ситуації на ринку праці та перших підсумків проведення весняних толок у регіоні.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Я не можу здатися. Маю боротися до кінця», – запоріжанка Наталія Панченко, яка втратила ногу після російського обстрілу

Застосунок «Резерв+» – найпопулярніший спосіб оновлення даних серед запоріжців

«Довгий шлях до незалежності»: у Запоріжжі відзначили День Української Державності

За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник, який воював проти ЗСУ на Запорізькому напрямку

Міністерство молоді та спорту запрошує до сімейного табору «Народжені вільними»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 455 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського зранку 872-го дня війни.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 373 удари по 11 населених пунктах Запорізької області.

Стратегія розвитку безпечного середовища в Михайло-Лукашівській громаді: перші результати і плани

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.07.2024