"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В області посилюються заходи протипожежної безпеки

10 квітня 2020 - 11:31

Стан протипожежної безпеки в області обговорили учасники селекторної онлайн-наради з головами райдержадміністрацій, міськими головами та головами ОТГ. Захід відбувся під керівництвом голови облдержадміністрації Віталія Туринка.

Заступник голови ОДА В’ячеслав Дзятківський, звертаючись до очільників територій, наголосив, березень цього року виявився найтеплішим та найбільш посушливим за весь період спостережень з 1991 року.

– З підвищенням температури повітря знову набули актуальності питання пожеж в екосистемах. З початку року у природних екосистемах сталося 767 пожеж на площі 199 га. Лише за добу 8 квітня таких пожеж сталося 16 на площі 4 га. З метою забезпечення протипожежного захисту лісів та сільгоспугідь області видано розпорядження «Про посилення заходів щодо пожежної безпеки в лісових масивах і сільгоспугіддях області в 2020 році». З початку року лісгоспи вже розпочали профілактичні та попереджувальні заходи з охорони лісів від пожеж. Єдиним способом боротьби з пожежами є їх запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади та місцевого самоврядування, сільськогосподарських і лісогосподарських організацій, а також максимальної відповідальності й обережності з боку громадян, – підкреслив В’ячеслав Дзятківський.

Начальник ГУ ДСНС України в Запорізькій області Олексій Лепський повідомив, рятувальні підрозділи почали ліквідовувати пожежі на відкритих територіях вже з середини лютого.

У порівнянні з минулим роком кількість пожеж у природних екосистемах Запорізької області зросла на 33% і становить 751 пожежу, а площа, пройдена вогнем, збільшилася на 23% і становить 195 гектарів. У лісових масивах області також спостерігається негативна тенденція щодо зростання кількості пожеж, яких виникло у чотири рази більше, ніж у минулому році. А їх площа зросла на 25%. 

– З метою протидії пожежам у природних екосистемах, зменшення їх кількості та негативних наслідків, нам з вами необхідно: максимально використати можливості ЗМІ для проведення роз’яснювальної роботи і доведення до населення вимог пожежної безпеки у лісових масивах, сільгоспугіддях, лісосмугах та відкритих ділянках місцевості; встановити жорсткий контроль на місцевому рівні щодо дотримання правил пожежної безпеки, виявлення порушників і притягнення їх до відповідальності; проводити постійний моніторинг та профілактику недопущення пожеж; організувати взаємодію з лісокористувачами та власниками земельних угідь і пасовищ щодо утримання їх ділянок в належному протипожежному стані. Також пропоную долучити до цієї роботи Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства, як провідного організатора та виконавця цього напрямку діяльності. Тільки разом ми зможемо протидіяти пожежам у природних екосистемах та зменшити негативні наслідки від них, – зазначив Олексій Лепський.

Підсумовуючи, Віталій Туринок закликав усіх керівників виконувати поставлені доручення. Особливо це важливо напередодні Великодніх свят, які у цьому році українці святкують вдома.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19