Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Від розмов – до реальних кроків

8 квітня 2009 - 15:56

Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух провів засідання тристоронньої соціально-економічної ради за участю першого заступника голови обласної ради Олександра Клепкова, голови обласної ради профспілок Віктора Сластьона, голови обласної федерації роботодавців Петра Ваната, заступника голови ОДА Миколи Фролова, представників бізнесу, профспілок, структурних підрозділів ОДА.

Учасники зібрання заслухали доповіді сторін соціального діалогу про виконання соціально-економічної угоди у минулому році, розглянули ситуацію на ринку праці в області та визначили пріоритети подальших спільних дій.

Як зазначив на початку зустрічі Олександр Старух, за останні півроку в економіці регіону на тлі світової кризи сталися суттєві зміни – скорочення промислового виробництва, зростання рівня безробіття, збільшення кількості людей, що працюють у режимі неповної зайнятості. Але завдяки своєчасному реагуванню на нові виклики та злагодженим діям всіх сторін соціального діалогу у реалізації регіонального плану антикризових заходів ситуація у регіоні є контрольованою і стабільною.

Посадовець наголосив, що нині головним спільним завданням є максимальне збереження трудових колективів, захист інтересів та прав людей праці, забезпечення дотримання трудового законодавства у сфері зайнятості та оплати праці.

- Перед нами постають серйозні проблеми, і щоб їх розв'язати, ми маємо від розмов переходити до реальних кроків, виробляти конструктивні пропозиції, коригувати плани дій, шукати баланс між інтересами найманих працівників, роботодавців та вимогами владних інституцій, - закликав до співпраці голова обласної виконавчої влади.

Окремою темою розмови стала практика виплати заробітної плати «у конвертах», що останнім часом набуває все більшого вжитку. Внаслідок цього страждають не лише бюджети різних рівнів, що недоотримують надходження від податків, але й самі наймані працівники, що позбавляються пенсійного стажу.

Визнаючи наявність економічного підґрунтя для подібного явища та необхідності проведення системних реформ у вітчизняній економіці, Олександр Старух разом з тим висунув вимогу позбутися цієї ганебної схеми.

- Ми розуміємо, що сьогодні підприємства намагаються вижити, хто як може, але поодинці ми з кризи вийти не зможемо, - наголосив очільник області. - Маємо відкинути егоїзм та об'єднатися.

Серед пріоритетів у подальшій діяльності, що визначили учасники зустрічі - стабілізація роботи підприємств промислового комплексу, продовження системної роботи щодо вирішення проблемних питань підприємств, у тому числі шляхом підготовки та внесення пропозицій до чинного законодавства, створення умов для залучення інвестицій та інноваційного розвитку. Адже від роботи реального сектору економіки великою мірою залежить наповнення бюджету, а отже, й виконання соціальних зобов'язань.

Також наголошувалося на необхідності максимально спрямувати зусилля на створення «зеленої вулиці» для розвитку малого та середнього підприємництва. Особлива увага приділятиметься підтримці товаровиробників області.

Учасники засідання одностайно погодилися, що реалізація цих заходів, які мають забезпечити виконання зобов'язань Регіональної тристоронньої угоди у 2009 році, потребує скоординованих спільних зусиль усіх сторін соціального діалогу.

 

Управління у справах преси та інформації

(.rtf, 39Kb)

Читайте також

Участь Португалії в оборонних ініціативах допомагає Україні вистояти проти російських ударів – Президент

Розповсюджене уявлення про мобілізацію у день оновлення даних хибне – представники ТЦК та СП розвіяли поширений міф

Фабрика-кухня «ГотуЇмо»: переймаємо досвід організації шкільного харчування на Київщині

У нас налагоджена робота по допомозі військовим, – заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Щербаков на прямому зв’язку з мешканцями регіону

FutuLib: безоплатна добірка з тисячі книжок англійською

У Запоріжжі СБУ викрила схему «вирішення» земельних питань: за позитивне рішення посадовці вимагали 2 млн грн

Відкрив кафе в Запоріжжі під час війни: історія успіху підприємця з Оріхова

Як підтримати рідних, які перебувають на прифронтових територіях

В Запоріжжі представили Дорожню карту відновлення екологічної безпеки

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 303 рази вдарили по Запорізькій області

Спільні проєкти у виробництві зброї та розвитку технологій додадуть сили Україні й Іспанії – Володимир Зеленський