Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області продовжуються карантинні заходи: що змінилось

23 квітня 2020 - 11:37

foto

Як відомо, вчора на засіданні Уряду прийнято рішення про продовження карантину в Україні до 11 травня. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль уточнив, лише після цієї дати почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень. Зазначимо, за добу в Україні зафіксовано 578 нових випадків захворювання на коронавірус.

У зв’язку з цим у жителів Запорізької області виникають численні  питання щодо обмежувальних заходів, які продовжуються на території області. Про це свідчить кількість звернень, направлених на обласну гарячу лінію за номером 0-800-503-508.

Тож, серед змін, які були вчора затверджені, є дозвіл на перевезення в міському транспорті осіб, які виявили бажання бути донорами крові. Також дозволено залучати до роботи окремі категорії працівників без проходження обов’язкового профілактичного огляду, термін якого припав на період карантину. Відтепер особи, які перебувають на самоізоляції, мають включатися у додаток Міністерства цифрової трансформації «Дія».

Важливо, що зараз триває поминальний тиждень. Було прийнято рішення: закрити території цвинтарів та припинити рух будь-якого транспорту до них, окрім поховального. Це не стосується поховання, яке має відбуватися з дотриманням протиепідемічних правил.

Таке рішення вчора окреслив голова облдержадміністрації Віталій Туринок під час онлайн-наради з територіями.

– Дотримання карантинних обмежень під час Великодніх вихідних в області дозволило не допустити розповсюдження захворюваності на коронавірус. Розуміючи небезпеку та за погодженням з релігійними організаціями, ми повністю закриваємо території цвинтарів та припиняємо рух транспорту до них. Церковна традиція впродовж року встановлює кілька днів особливого поминання померлих. Тобто, згадати померлих родичів і друзів можна не тільки на дев’ятий день після Пасхи. Навіть до кінця поточного року будуть ще дві такі нагоди – 6 червня та 7 листопада, – прокоментував Віталій Туринок.

Крім того, продовжується заборона продажу товарів з лотків і на продовольчих та непродовольчих ринках.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Упродовж доби окупанти завдали 658 ударів по 33 населених пунктах Запорізької області.

«Відчувати тепло та безпеку сьогодні дуже важливо», – заступниця голови Запорізької ОДА Людмила Бухаріна

В Україні оновлюють захист електронних підписів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 655 ударів по 41 населеному пункту Запорізької області

Медицина без кордонів: Запоріжжя і Вестерноррланд посилюють співпрацю

Запорізькі підприємці обговорили з експертами нові правила працевлаштування людей з інвалідністю

78 % підлітків уже стикалися з онлайн-ризиками: як Україна долучається до ініціативи ЄС Safer Internet Day

Здоров’я під контролем: програма «Скринінг здоров’я 40+» у дії

«Я хочу допомагати людям»: ветеран Роман Чернєв підтримує побратимів на шляху до цивільного життя.

Степногірській громаді – 5 років

Навчання, сон та ігри в укритті: як у Запоріжжі працює енергонезалежний дитячий садочок