Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Життя та здоров’я на робочому місті - основне право людини

15 квітня 2009 - 11:37

Під таким гаслом за рекомендацією Міжнародної організації праці у 2009 році проводиться Тиждень охорони праці. З цієї нагоди організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні заходів з нагоди Дня охорони праці звертається до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об'єднань роботодавців та профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій України.

З огляду на тяжкість наслідків нещасних випадків і захворювань, пов'язаних з працею на виробництві, та намагаючись привернути увагу світового співтовариства до створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров'я, Міжнародна організація праці щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.

Згідно з Указом Президента України з 2006 року встановлено національний День охорони праці, який щороку відзначається 28 квітня, що збігається в часі зі Всесвітнім днем охорони праці і проводиться на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузях економічної діяльності України.

У 2009 році Всесвітній день охорони праці співпадає з 90-річчям утворення Міжнародної організації праці, який відзначатиметься в усьому світі, а також в Україні під гаслом: «90 років діяльності МОП за соціальну справедливість».

МОП першою заявила, що економічні, соціальні та культурні права так само важливі для людини, як її громадські та політичні. Дотримання Конвенцій і Рекомендацій МОП забезпечує право кожного працівника на кожному робочому місці на здорові та безпечні умови праці.

Головною метою державної політики України у сфері охорони праці є збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. Зараз наша країна, як і багато інших держав світу, переживає складні часи фінансово-економічної кризи. Однак, за будь-яких обставин конституційне право працівника на належні, безпечні та здорові умови праці повинно забезпечуватись роботодавцем і бути предметом особливої турботи та контролю держави.

Основоположний принцип державної політики повністю відповідає девізу МОП щодо проведення Всесвітнього дня охорони праці у 2009 році «Життя та здоров'я на робочому місті - основне право людини». Підтримуючи ідеї МОП, Організаційний комітет ухвалив рішення щодо проведення в Україні з 22 по 28 квітня 2009 року під цим девізом Тижня охорони праці.

Завданням цієї широкомасштабної акції є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання та громадських організацій до фактичного стану безпеки й умов праці у галузях, на підприємствах, у виробничих підрозділах і на робочих місцях, сприяння своєчасному виявленню та усуненню порушень норм і правил, причин нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, надання всебічної підтримки потерпілим на виробництві працівникам, вшанування пам'яті загиблих.

У 2008 році в Україні рівень загального і смертельного травматизму на виробництві знизився порівняно з 2007 роком. Кількість нещасних випадків зменшилась відповідно на 1988 та 176.

Водночас, рівень ризику загибелі або травмування працівників з розрахунку на 100 тис. працюючих залишається вищим, ніж у розвинених країнах світу.

Згідно з оперативними даними в Україні у 2008 р. сталося на виробництві 16 206 випадків травмування працівників, з них 1005 – зі смертельними наслідками. На відшкодування шкоди, медичну, професійну й соціальну реабілітацію осіб, які постраждали від нещасних випадків на виробництві та отримали професійні захворювання, використано з коштів державного соціального страхування понад 3 млрд. грн.

На сьогодні найактуальнішим питанням у системі охорони праці та промислової безпеки, яке потребує нагального вирішення, є посилення відповідальності організаторів (власників) виробництва за невиконання вимог безпеки, несвоєчасне визначення виробничих ризиків та вжиття запобіжних заходів, не вирішення соціальних питань в умовах економічної кризи.

Зважаючи на пріоритетність життя і здоров'я людей, роботодавці не повинні заощаджувати на створенні здорових і безпечних умовах праці на підприємствах та скорочувати кількість фахівців, які опікуються цими проблемами.

Оргкомітет вважає за необхідне провести у рамках Тижня охорони праці комплекс масових акцій на державному, галузевому, регіональному та виробничому рівнях – семінари, конференції, виставки, дискусійні "круглі столи" тощо.

Організаційний комітет звертається до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об'єднань роботодавців, трудових колективів, усіх профспілкових організацій із закликом активно долучитися до роботи та провести з 22 по 28 квітня 2009 року Тиждень охорони праці на кожному підприємстві, в установі, організації, визначити та вжити додаткових заходів з запобігання нещасним випадкам на виробництві і професійним захворюванням, підвищення рівня безпеки та умов праці, в тому числі на об'єктах малого і середнього бізнесу.

Оргкомітет пропонує протягом Тижня вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім'ї потерпілих, віднайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових питань тощо.

Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з пропозицією забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні тп регіонах у рамках Тижня охорони праці.

Оргкомітет висловлює впевненість, що широкомасштабні акції та конкретна робота з відзначення Дня охорони праці в Україні істотно змінять ставлення роботодавців і працівників до вирішення проблем охорони праці в усіх галузях економіки, сприятимуть усуненню або зменшенню ризиків для життя та здоров'я людей, поліпшенню організації профілактики нещасних випадків і виробничо зумовлених захворювань упродовж поточного і наступних років.

 

Організаційний Комітет

(.doc, 51Kb)

Читайте також

Юрій Малашко: “Громада - це не про населений пункт. Громада - це про людей”

7 грудня відбудеться гаряча лінія з заступником голови ОДА

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 07.12.2023, 652 доба

112 ударів по 22 населених пунктах Запорізької області – мирні жителі не постраждали

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 651-го дня війни

У Запоріжжі в день Збройних сил України передали автівки військовим та правоохоронцям

Юрій Малашко разом з вихованцями освітнього закладу області привітали бійців зі Днем Збройних сил України

Стартує сервіс замовлення квитків для військових від Укрзалізниці

Юрій Малашко привітав з Днем Збройних сил України бійців на передовій

Призначено нового очільника Регіонального управління Сил територіальної оборони «Схід»