Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Запобігання та протидія домашньому насильству

В області працюють центри для осіб, постраждалих від домашнього насильства

20 травня 2020 - 12:38

У Департаменті соціального захисту облдержадміністрації відбулось дистанційне засідання міжвідомчої робочої групи з питань запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі. Участь у заході взяли начальниця відділу та головна спеціалістка відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту Ольга Дроздова та Любов Соболєва.

Під час обговорення розглядався ряд питань, серед них і показники звернень про домашнє насильство та надання послуг в умовах карантинного режиму в Запорізькій області.

Так, з початку року до суб’єктів взаємодії, відповідальних за домашнє насильство (правоохоронні органи, органи влади), надійшло 1931 звернення щодо насильства в сім'ї. З них: 1789 від жінок, 142 від чоловіків.

Для надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, в Запорізькій області створені та діють чотири центри. Це:

  • Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги, який працює цілодобово і розрахований на одночасне перебування до 10 осіб. Основними завданнями центру є надання невідкладної комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних, юридичних послуг) особам, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

  • У м. Бердянськ на базі міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створено притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Заклад є спеціалізованою службою підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі та структурним підрозділом центру.

  • У м. Мелітополь притулок «Фіалка» для тимчасового цілодобового перебування жінок, які постраждали від домашнього, гендерно обумовленого, або будь-якого іншого виду насильства. Створення такого кризового центру відбулося в рамках тристороннього Меморандуму про взаєморозуміння, укладеного між Мелітопольською міською радою, Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та Благодійною організацією «Благодійний фонд «Все можливо».

  • У м. Запоріжжя діє Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Затишна домівка».

Окрім цього в області діють шість мобільних бригад: бригада у складі Запорізького міського ЦСССДМ; бригада соціально-психологічної допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті Мелітопольського районного ЦСССДМ; бригада Преображенської ОТГ; бригада Центру надання соціальних послуг Оріхівської міської ради; бригада Центру надання соціальних послуг Павлівської сільської ради; бригада Таврійської ОТГ.

Учасники робочої групи, які є суб'єктами взаємодії з питань запобігання та протидії домашньому насильству, отримали практичні посібники – путівники координаторів, уповноважених осіб, відповідальних працівників місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування. Там прописаний алгоритм створення й забезпечення роботи притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства, особливості створення і забезпечення роботи мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Видання практичних посібників стало можливим за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні в рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка здійснювалась Фондом Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine в співпраці з Міністерством соціальної політики України.

Також учасники робочої групи обговорили питання щодо участі міста Запоріжжя у конкурсному відборі міст-партнерів з 12 областей, який оголосив Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine України для участі у програмі «Міста, вільні від домашнього насильства» на 2020-2021 роки.

Конкурсний відбір триває до 25 травня. Усі подробиці тут.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 01.04.23 р.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 01.04.2023, 402 доба

Головне – справедливість, для нашої держави й наших людей, які зазнали втрат через російську агресію

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 31.03.2023

Громада Запорізького району отримала будівельні матеріали для ліквідації наслідків ранкового обстрілу

Президент і глави іноземних держав та урядів ушанували пам’ять жителів Бучі, які загинули під час російської окупації

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

СБУ встановила ще п’ятьох колаборантів, які допомагають країні-агресору підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області

Стан атмосферного повітря на території житлової забудови м. Запоріжжя 24.03.2023 – 30.03.2023

Юрій Малашко: “Ситуація напружена, але стабільна”

Перебувайте у безпечних місцях до завершення "повітряної тривоги"!