"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запорізькій області відновлюється авіасполучення

12 червня 2020 - 10:40

foto

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Івана Федорова в онлайн режимі відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

Учасники засідання обговорили епідемічний стан та продовження карантину на території Запорізької області, запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 та запровадження подальших пом’якшувальних заходів. 

Як доповів заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак, на ранок 11 червня у Запорізькій області зареєстровано 510 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. На сьогодні в області одужало 303 хворих, зафіксовано 15 летальних випадків.

Станом на 10.00 11 червня у Запорізькій області показники для послаблення протиепідемічних заходів становлять:

  • інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення): 2,43 осіб на 100 тис. населення (умова <12 на 100 тис.);

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19: 7,36% (умова <50%);

  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу – 26,83 осіб на 100 тис. населення протягом останніх семи днів (умова >12 на 100 тис.).

Ці показники відповідають можливості переходу до наступних етапів послаблення протиепідемічних заходів на території Запорізької області.

За підсумками обговорення, з урахуванням неухильного дотримання протиепідемічних заходів, з 15 червня вирішено відновити:

  • прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують міжнародні пасажирські перевезення авіаційним транспортом;

  • проведення моніторингів стану обслуговування внутрішньообласних автобусних маршрутів загального користування.

Якимівській райдержадміністрації, Кирилівській селищній об’єднаній територіальній громаді спільно з Головним управлінням Національної поліції в Запорізькій області з метою організації перевірок автотранспорту з інших регіонів України (перш за все, з несприятливою епідеміологічною ситуацією) доручено організувати функціонування контрольно-пропускного пункту на автошляху Т-0820 Якимівка-Кирилівка (в'їзд до села Лиманське Якимівського району зі сторони смт Якимівка).

Незважаючи на те, що карантин з кожним разом стає все слабшим, потрібно все одно й надалі дотримуватися запобіжних заходів: проходити температурний скринінг, обробляти руки, носити маски, а також тримати дистанцію.

Нагадаємо, у Запорізькій області з 5 червня відкриваються ресторани та кафе, особам старше 60 років дозволяється не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції.

Раніше у Запорізькій області відновлено міжобласні пасажирські перевезення та робота залізничного транспорту.

Нагадаємо, до 22 червня в Україні запроваджений адаптивний карантин, який передбачає різний рівень обмежувальних заходів у регіонах у залежності від ситуації всередині області.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також