"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізькі освітяни обговорили напрями реформування професійно-технічної освіти в умовах децентралізації

3 липня 2020 - 13:45

foto

В режимі відеоконференції відбулась нарада із залученням представників Регіональної ради професійної освіти області та експертів Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Нараду провів заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський. Участь у нараді взяв перший заступник голови облдержадміністрації Іван Федоров.

Петро Коржевський окреслив основні напрями реформування професійно-технічної освіти в умовах децентралізації та підкреслив роль регіональних рад професійної (професійно-технічної) освіти у цьому процесі.

– Саме завдяки роботі регіональних рад буде сформовано та реалізовано регіональну політику у сфері профтехосвіти, – підкреслив заступник Міністра освіти і науки.

Іван Федоров зазначив, що в Запорізькій області Регіональна рада об'єднує представників бізнесу, освітян та владу. Іншими повноваженнями Регіональної ради також є: сприяння співпраці між закладами професійної освіти та бізнесом; відслідковування потреб місцевих роботодавців; надання рекомендацій щодо розвитку державно-приватного партнерства; створення механізмів, які стимулюватимуть розвиток професійно-технічної освіти в регіоні.

– Від моменту, коли облдержадміністрації отримали більше повноважень в управлінні закладами професійної освіти, нам бракувало органу, який би врівноважував інтереси управлінців, керівників закладів та, власне, учнів і вступників. Крім того, для втілення реформи на місцях мають бути фахівці, які б відслідковували потреби ринку та лобіювали інтереси закладів. Саме такою ми бачимо основну місію Регіональної ради професійної освіти Запорізької області. Професійно-технічна освіта є невід’ємною частиною економіки і стосується, фактично, всіх галузей економіки. Адже профтехосвіта готує кадри і повинна чітко реагувати на баланс попиту і пропозиції на ринку праці, – зазначив Іван Федоров.

Учасники засідання також обговорили питання щодо принципів формування складу ради та визначення шляхів підвищення ефективності діяльності Регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти при Запорізькій обласній державній адміністрації. 

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Юні ушуїсти провели відкрите тренування

Нові правила адаптивного карантину: ще раз про поділ на «зони»

В Україні зафіксовано +990 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Призов громадян України на строкову військову службу «Весна 2020» завершено

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні 72 168 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано +1172 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Нацгвардійці військової частини 3029 склали присягу на вірність Україні

У Пологівському районі відремонтовано мостовий перехід через річку Конка

Презентовано Єдину інформаційну платформу для популяризації закладів вищої освіти Запорізької області