"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Посилюється робота з підприємствами, що мають заборгованість з виплати зарплати

7 серпня 2020 - 11:00

Під керівництвом заступника голови Запорізької облдержадміністрації (стажування) Віталія Тишечко відбулось засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та інших соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати.

На засідання комісії були запрошені представники прокуратури Запорізької області, керівники територій та керівники підприємств.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по області порівняно з початком 2020 року збільшилася на 38 млн грн або на 38%. На початок липня вона склала 138 млн грн.

Збільшення загальної заборгованості по області обумовлено, насамперед, зростанням боргів на підприємствах державного сектору економіки. Так, порівняно з початком 2020 року сума боргів цих підприємств зросла на 25,7 млн грн або на 61,4 %. Тож, на початок липня вона склала 67,6 млн грн або 49 % від загальної суми заборгованості по області.

Найскладніша ситуація спостерігається на підприємствах державного сектору економіки: ЗДП «Кремнійполімер» – 20,2 млн грн, ЗДП «Радіоприлад» – 12 млн грн, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» – 16,1 млн грн, ДП «Запорізький облавтодор» зі структурними підрозділами – 6 млн грн, ДП «ДПІ «Запоріжцивільпроект» – 4,3 млн грн, ДП «Мелітопольський завод «Гідромаш» – 3,3 млн грн.

Заборгованість підприємств приватної форми власності з початку 2020 року зросла на 6,6 млн грн і склала 57,6 млн грн. Найбільші з них: ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» – 30,1 млн грн та Класичний приватний університет – 12,7 млн грн.

Також відбулося зростання боргів з виплати заробітної плати на підприємствах комунальної власності. Так, заборгованість цих підприємств збільшилась на 5,7 млн грн і склала 12,8 млн грн. Серед цих підприємств: КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради зі структурними підрозділами – 7,8 млн грн та КП «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради – 3,7 млн грн.

Заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками бюджетної сфери склала 179,5 тис. грн.

Присутні керівники територій та підприємств-боржників окреслили членам комісії основні проблеми, що перешкоджають своєчасно погасити заборгованість.

За підсумками обговорення вирішено: головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення особисто очолити та забезпечити системний характер роботи щодо забезпечення додержання суб’єктами господарської діяльності законодавства про оплату праці в частині; спільно з місцевими радами вжити заходів щодо забезпечення беззбиткової діяльності підприємств комунальної власності та своєчасну виплату заробітної плати працівникам цих підприємств; забезпечити контроль за своєчасною виплатою заробітної плати працівникам бюджетних установ; організувати складання графіків погашення заборгованості по кожному підприємству-боржнику.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19