"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Для медичних закладів області презентували використання технологій телемедицини

15 вересня 2020 - 17:05

15 вересня, за дорученням голови облдержадміністрації Віталія Боговіна відбулася презентація проєкту телемедицини для медичних закладів вторинного і третинного рівнів. Захід відбувся за участі заступниці голови облдержадміністрації Олени Теряєвої, директорки Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторії Клименко, директорки Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторії Ушакової, заступника ректора з перспективного розвитку ЗДМУ Павла Юшкова та заступника директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександра Мащака.

До презентації проєкту були запрошені головні лікарі дев’яти лікарень обласного підпорядкування, що залучені до програми «Велике будівництво», та головні лікарі медичних закладів третинної ланки, Центрів ЕМД.

Шановні колеги, ми маємо використовувати усі новітні технології, які забезпечують максимальну безпеку як пацієнтів так і лікарів. Світ змінився з появою COVID-19. COVID диктує нам нові вимоги консультування, інші алгоритми надання медичної допомоги. Тому все, що ми можемо зробити дистанційно, необхідно розвивати, - зазначила Олена Теряєва.

Говорячи про проєкт телемедицини, Олена Теряєва зазначила його основні складові:

1.   Якість. Сімейний лікар може запросити і отримати консультацію спеціалістів обласної клінічної лікарні, знаходячись у віддаленому населеному пункті. Це дистанційне уточнення діагнозу, допомога лікарю практично на робочому місці. За необхідності консультування у національних інститутах.

2.   Швидкість. Для пацієнта, що знаходиться у критичному стані, швидкість є питанням життя. Телемедицина дає можливості для ургентної екстреної консультації

3.   Доступність. До телемедичної мережі буде інтегрована первинна ланка медичної допомоги.

4.   Онлайн-консиліуми. Телемедицина дає змогу об’єднувати групу лікарів, проводити консиліуми та конференції між різними спеціалістами стосовно проблеми одного пацієнта.

5.   Телеосвіта. Є можливість дистанційного підвищення кваліфікації медичних працівників, навчання їх новим медичним навичкам через вебінари та лекції на сайті ЗДМУ.

6.   Об’єднання. Телемедицина забезпечить створення єдиного медичного простору.

7. Цифрове рішення виїзної консультативної допомоги (санавіації). Всі лікарські консультації терапевтичного профілю - виключно дистанційні.

Для лікарів наочно був презентований досвід організації та використання технологій телемедицини в Одеській області, де даний проєкт успішно реалізується тривалий час.

- Проєкт буде реалізовуватися нашими спільними зусиллями. Тільки рухаючись назустріч один одному, ми зможемо здійснити задумане. Ми прагнемо створити єдиний медичний простір у Запорізькій області, - підкреслила Олена Теряєва.

Окремо учасники зустрічі обговорили стан захворюваності населення Запорізької області на COVID-19. Так, на жаль, Запорізька область за рядом показників перевищує ознаки «зеленої зони» і найближчим часом може перейти до «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Нагадаємо, що станом на 15 вересня в області зафіксовано 2 503 лабораторно підтверджених випадки, 100 з яких було зареєстровано лише за останню добу.

Також обговорювалося питання готовності медичних закладів до прийому громадян, хворих на COVID-19 (кількість ліжок з кисневою підтримкою), наявність у медпрацівників засобів індивідуального захисту. Олена Теряєва анонсувала проведення на поточному тижні засідання регіональної комісії ТЕБ та НС.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди