"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У вирішенні проблемних питань з водопостачанням в Новоолександрівській та Наталівській сільрадах радах є певні зрушення

16 вересня 2020 - 08:40

Вчора під головуванням директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталія Литвиненка  відбулася нарада з питання забезпечення безперебійним водопостачанням споживачів населених пунктів  Новоолександрівської та Наталівської сільських рад Запорізького району.

Як зазначив посадовець, це питання знаходиться на особистому контролі голови облдержадміністрації Віталія  Боговіна і на сьогодні є певні зрушення в цьому напрямку.

Так, Наталівською сільською радою передбачені кошти на встановлення комерційних приладів обліку на всіх відгалуженнях від магістрального водогону КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради. Протягом поточного місяця очікується проведення процедур закупівлі та відповідних робіт. Проведено інвентаризацію водопровідних мереж. Замовлено та завершується виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію мереж водопостачання у с. Новостепнянське. Проводиться робота з населенням щодо погашення існуючої заборгованості перед СКП «Конка». Крім  цього, опрацьовується питання щодо визначення в найкоротший термін виконавцем послуг з централізованого водопостачання населених пунктів Наталівської сільської ради ЖЕКП «Степок» Степненської сільської ради.  

Новоолександрівською сільською об’єднаною територіальною громадою проведено належну роботу по інвентаризації мереж водопостачання населених пунктів Новоолександрівської сільської ради, найближчим часом також планується встановлення комерційних приладів обліку. З 01.08.2020 встановлено новий тариф на послугу централізованого водопостачання, який дозволить зменшити збитковість СКП «Конка».

Разом з тим, питання погашення заборгованості СКП «Конка» перед КП «Облводоканал» залишається невирішеним. За серпень заборгованість зросла на 593,4 тис. грн. та складає вже 6 970,4 тис. грн.

Як зазначив генеральний директор КП «Облводоканал» С. Басанський, на сьогодні є рішення суду щодо стягнення з СКП «Конка» заборгованості у сумі 2 777,8 тис. грн. за період з травня по листопад 2019 року. Також подано до суду позовну заяву на стягнення заборгованості у сумі     3 597,6 тис. грн. за період грудень 2019 – липень 2020 року та додатково збільшено суму цього позову на 595 тис. грн. за серпень поточного року.

Постійне зростання заборгованості споживачів Запорізького району, у т.ч. СКП «Конка», унеможливлює виконання КП «Облводоканал» зобов’язань щодо виплати заробітної плати своїм працівникам та погашення заборгованості перед КП «Водоканал» м. Запоріжжя за покупну воду, що створює загрозу обмеження КП «Водоканал» водопостачання для усього напрямку Запоріжжя-Вільнянськ-Новомиколаївка. Також КП «Облводоканал» постійно знаходиться під загрозою відключення об’єктів від електропостачання.  

Незважаючи на складність ситуації та існуючі борги за покупну воду, на сьогодні споживачі населених пунктів зазначених громад забезпечені послугою водопостачання.

Керівництву Новоолександрівської сільської ради рекомендовано спільно з СКП «Конка» скласти графік реструктуризації заборгованості перед КП «Облводоканал», вирішити питання надання фінансової підтримки СКП «Конка» з метою погашення існуючої заборгованості, а керівнику цього підприємства - посилити роботу щодо стягнення дебіторської заборгованості зі споживачів населених пунктів Новоолександрівської та Наталівської сільських рад. Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

У Запоріжжі пройшла екологічна акція з нагоди Міжнародного дня чистих берегів

Жителі міста Запоріжжя звернули увагу влади на екологічні проблеми області

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Запорізьким спортсменам призначено стипендії Президента України

До уваги громадян!

Фінансування освіти у 2021 році збільшиться на 34 мільярди гривень

Понад 12,9 млн гривень вже в бюджеті

Триває робота над проєктом Стратегії воєнної безпеки на основі новітньої Стратегії нацбезпеки України, запропонованої Президентом

У Запорізькій області нагородили переможців конкурсу «Батько року»

Заступник голови обласної державної адміністрації Теряєва Олена Геннадіївна

В Україні зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19