Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

МОН готується до запуску Нової української школи для базової середньої освіти

16 вересня 2020 - 12:30

foto

Реформа Нової української школи є однією з ключових реформ Міністерства освіти і науки, яка реалізується також завдяки всебічній підтримці міжнародних партнерів.

  • У серпні оприлюднено результати першого етапу дослідження ефективності впровадження реформи Нової української школи в частині формування наскрізних умінь в учнів початкових класів та її сприйняття учасниками освітнього процесу. Дослідження показало, що у пілотних школах учні мають вищі показники за наскрізними уміннями порівняно з непілотними закладами, а реформу підтримують як батьки учнів, так і вчителі й керівники шкіл, – зазначив т.в.о. Міністра.

Наразі здійснюється підготовка до запуску Нової української школи у базовій школі в 2022 році. Серед основних завдань у цьому аспекті Сергій Шкарлет зазначив:

  • оновлення змісту базової освіти і методик навчання для формування ключових компетентностей для життя;

  • діджиталізація;

  • створення ефективної мережі шкіл;

  • підтримка вчителів, що включає реформу оплати праці, створення центрів професійного розвитку, підвищення кваліфікації та сертифікація вчителів; проведення супервізії та впровадження педагогічної інтернатури;

  • створення в закладах середньої освіти безпечного середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації;

  • розбудова сучасного, інклюзивного та розвивального середовища, що передбачає новий освітній простір відповідно до принципів мотивувального та креативного дизайну, технологічності та інклюзивності; підвищення кваліфікації педагогічних працівників психологічної служби; організація позаурочної діяльності учнів відповідно до їхніх потреб та інтересів;

  • забезпечення інклюзивності навчання, що включає налагодження ефективної роботи ІРЦ із надання послуг дітям з особливими освітніми потребами, їх психолого-педагогічної оцінки та супроводу;

  • створення системи професійної орієнтації учнів, що включає проведення моніторингових досліджень;

  • забезпечення доступності здобуття позашкільної освіти.

 

Довідково.

З результатами дослідження ефективності впровадження реформи НУШ в початковій школі можна ознайомитися на сайті МОН.

 

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також

Енергонезалежний заклад освіти: одну із запорізьких шкіл оснастили сонячною електростанцією

«Вікі любить Землю»: запоріжців запрошують до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії

Із покинутої лікарні – в сучасну амбулаторію: у Запоріжжі триває капітальний ремонт у приміщенні медзакладу

Матвіївська та Війтівецька громади – пліч-о-пліч заради дітей, підтримки й розвитку

У Запоріжжі презентували памʼятку з ментального здоров’я для підлітків

Держава компенсує навчання дітей ветеранів і ветеранoк

Запорізькі ветерани готуються до всеукраїнських змагань з настільного тенісу

До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес – стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»

До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес – стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.07.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 482 удари по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1231-го дня війни