"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізький обласний лабораторний центр проводить безкоштовне ПЛР-тестування та надає платні послуги

28 вересня 2020 - 10:55

foto

Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України в умовах карантину забезпечує проведення лабораторних досліджень, епідеміологічних розслідувань та інших протиепідемічних заходів, пов’язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Одним з основних напрямів роботи Центру у період пандемії є проведення досліджень з якісного виявлення РНК вірусу SARS-CoV-2 у біологічному матеріалі із застосуванням методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Після введення карантину було прийнято рішення стосовно мобілізації всіх резервів Центру. Так, на перших етапах поширення коронавірусної інфекції було модернізовано вірусологічну лабораторію та збільшено штат її співробітників, що дало можливість збільшити максимальну кількість досліджень на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)  з 400 до 1000 тестів на добу.

Як розповів в. о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Терехов, на сьогоднішній день лабораторний центр проводить дослідження на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції як за кошти державного бюджету, так і на оплатній основі за кошти фізичних та юридичних осіб на підставі договорів.

За кошти державного бюджету проводиться обов’язкове ПЛР-тестування для наступних категорій осіб:

  • пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії та/або ТГРС, яким не проводився скринінговий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або при наявності позитивного результату скринінгового тесту на визначення антигену SARS-CoV-2;

  • пацієнти з позагоспітальною пневмонією;

  • контактні особи при появі симптомів, які не виключають COVID-19;

  • особи, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено Ig A, IgМ, IgG та/або сумарні IgМ, IgG. 

Такі тести є безкоштовними для громадян і проводяться першочергово.

На оплатній основі тестування переважно проводиться для осіб у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території. Такі тести проводяться у визначений Центром час за бажанням фізичних та юридичних осіб на платній основі. Вартість послуги складається з урахуванням тарифів на платні послуги.

З серпня 2020 року на території Запорізької області реєструється значне зростання кількості нових випадків захворювання на COVID-19, у зв’язку з чим значно збільшився обсяг лабораторних досліджень, які першочергово проводяться вірусологічною лабораторією в рамках організації протиепідемічних заходів. Таким чином, чим більше проводиться обов’язкових тестів на COVID-19, тим менше залишається матеріально-технічної та кадрової спроможності для проведення платних тестів. Тож Центром було тимчасово скорочено кількість ПЛР-тестувань на платній основі як для фізичних, так і для юридичних осіб. Питома вага тестів ПЛР, які виконуються Центром на платній основі, складає  близько 3% від загальної кількості тестів, що виконуються вірусологічною лабораторією.

Наразі відбір біологічного матеріалу для проведення тестування COVID-19 методом ПЛР на базі лабораторного центру проводиться з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 10:30.

На теперішній час в Центрі відсутні будь-які штучні обмеження для відвідування громадян, за винятком тих, що пов’язані із запровадженням протиепідемічних заходів. До таких заходів належить обмеження щодо кількості осіб в одному приміщенні, дотримання дистанції між людьми в черзі тощо. Це створює певні незручності для відвідувачів, але є вимушеними  в умовах карантину.

 

Довідково.

Центр не є єдиною установою у Запорізькому регіоні, яка проводить тестування на COVID-19. На сайті Запорізького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров`я України у розділі «Тестування на COVID-19» оприлюднено перелік приватних закладів охорони здоров’я, які надають послуги з відбору біоматеріалу та дослідження на COVID-19 методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції).

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів