"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область має високі темпи захворюваності на COVID: на кожній території будуть розгорнуті додаткові ліжка для лікування хворих

17 листопада 2020 - 15:25

Голова облдержадміністрації Віталій Боговін провів термінову обласну селекторну нараду з головними лікарями медичних закладів, головами районних державних адміністрацій та головами об’єднаних територіальних громад щодо розгортання додаткових ліжок для лікування хворих на COVID та забезпечення лікарень киснем. У нараді також взяли участь заступники голови Олена Теряєва та Віталій Тишечко, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, в. о. директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марина Воловик.

Учасники наради обговорили епідемічний стан на території Запорізької області, проаналізували використання ліжкового фонду у лікарнях та стан забезпечення закладів охорони здоров’я, визначених для надання допомоги хворим на COVID-19, медичним киснем.

Як повідомив Віталій Боговін, епідситуація в області і в країні в цілому залишається напруженою. Лише за минулу добу в Україні зафіксовано майже 12 тисяч нових випадків коронавірусної хвороби, у Запорізькій області 736 нових випадків захворювання.

  • Ми маємо готуватися до всіх можливих сценаріїв розвитку епідситуації. Зокрема, ми маємо бути готовими до розгортання тимчасових госпіталів у спортивних школах та санаторіях для лікування хворих. Лікарні мають бути готовими приймати хворих та надавати їм необхідну допомогу. Тому кожна територія повинна розробити план розгортання додаткових ліжок та опрацювати питання оснащення ліжок киснем, – зазначив Віталій Боговін.

Олена Теряєва наголосила, що вже кілька днів поспіль Запорізька область б’є антирекорди по кількості захворілих. Загалом на ранок 17 листопада у Запорізькій області зареєстровано 20 026  підтверджених випадків COVID-19. Запорізька область має один з самих високих темпів розповсюдження захворювання серед інших регіонів України. На сьогодні перевищення базового рівня захворюваності мають всі 25 адміністративних територій. Показник захворюваності складає 531 на 100 тисяч населення. В області на сьогодні розгорнуто 1786 ліжок, їх заповненість становить 60-64%. Щодня у медичні заклади госпіталізуються від 40 до 70 хворих.

  • План розгортання додаткових ліжок ми маємо опрацювати сьогодні-завтра. Планується додатково розгорнути 50% від усього ліжкового фонду області, крім спеціалізованих ліжок, а це загалом повинно скласти 4072 ліжка. Кожна територія повинна подбати про своїх мешканців та вирішити питання розміщення хворих, – відзначила Олена Теряєва.

У разі додаткового розгортання ліжкового фонду медичні працівники повинні пройти підготовку та навчання для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. 

За підсумками наради голова облдержадміністрації надав доручення керівникам райдержадміністрацій, керівникам органів місцевого самоврядування та головним лікарям медичних закладів:

  •  здійснити верифікацію наявного ліжкового фонду у підпорядкованих закладах охорони здоров'я, визначитися щодо розгортання додаткового ліжкового фонду (у кількості 50% наявного ліжкового фонду) та подати план-графік робіт;

  • 17 листопада 2020 року затвердити на засіданнях територіальних комісій ТЕБ НС кількість ліжок та план-графік розгортання ліжкового фонду;

  • провести аналіз забезпечення медичним киснем (з киснем має бути 80% ліжок, виділених для лікування хворих на COVID) і аналіз освоєння коштів медичної субвенції.

Також голова облдержадміністрації звернувся до мешканців Запорізької області та закликав дотримуватись всіх протиепідемічних вимог: носити захисну маску, робити дезінфекцію рук та поверхонь, дотримуватись соціальної дистанції, уникати місць скупчення людей та, за можливості, залишатися вдома. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Представники обласної влади залишаються на прямому зв'язку з мешканцями області

Робоча група по каоліновому кар’єру напрацьовує компромісні рішення

Конкурс “Кращі інклюзивні практики України – 2021”

26 лютого – День спротиву окупації Криму та міста Севастополя

В облдержадміністрації обговорили питання будівництва Запорізьких мостів під час навігації

Влада і медики обговорили актуальні питання розвитку трансплантації у Запорізькій області

Обласна студентська рада обрала нового лідера

Звернення Президента України з нагоди Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя

До уваги журналістів!

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зареєстровано 1 333 844 підтверджені випадки COVID-19

Обласна влада взяла під особистий контроль відновлення водопостачання у Запорізькому районі