"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Анатолій Сидоренко розповів про роботу медиків та лікарень в умовах пандемії COVID

18 листопада 2020 - 16:35

Перший заступник вільної спілки медичних працівників України Анатолій Сидоренко розповів про роботу медиків в умовах пандемії, оснащення лікарень та виплати надбавки медичним працівникам. Окремо Анатолій Сидоренко зупинився на темі співпраці з журналістами та тієї неправдивої інформації, яку публікують деякі ЗМІ.

- До мене часто звертаються журналісти з проханням надати інформацію. В останній час це було у понеділок, коли до мене звернулися журналісти та запитали, які проблеми існують на зараз  у медичній галузі в Україні та там, де ви працюєте. Тож, були озвучені проблеми по «швидкій» допомозі, це стосується застарілих автомобілів, які треба міняти. Міністр охорони здоров’я обіцяв нам у кінці року закупівлю близько 400 автомобілів на всю Україну. Друга проблема – це кадрова нестача водіїв «швидкої».

Що стосується апаратів штучної вентиляції легенів та всього іншого, за останні місяці відчувається активна та небайдужа робота обласної влади. Щодо забезпеченості лікарень медичним киснем - це для нас було важке питання. Певний час у нас не працював завод, на щастя, влітку його запустили і наші автомобілі «швидкої» допомоги отримують кисень тут, а не у Дніпропетровській області, як це було раніше. Буквально у липні ми заключили необхідні договори. Щодо стаціонарного лікування хворих у палатах, ми запустили та відлагодили цю систему. Перша, за моїми даними, це обласна інфекційна лікарня, яка була забезпечена палатами з медичним киснем. Потім до кисню підключили шосту та дев’яту лікарні. На сьогодні це розповсюджується на всі медичні лікарні Запорізької області. Це певний успіх та велика робота, бо таке є не в кожній області України.

Що стосується заробітної плати наших медичних працівників. Стосовно фахівців «швидкої» допомоги, медики, які обслуговують пацієнтів з COVID, отримують надбавки до трьох окладів, це складає 20-25 тис. грн у залежності від категорії лікаря. Також такі надбавки отримують і фельдшери, і молодші медичні сестри, у тому числі, і водії, які виїжджають на виклики. Вся бригада, яка у повному складі обслуговує такий виклик, починаючи з квітня, отримує ці виплати. Запорізькі медики отримують виплати регулярно у повному обсязі. Також є гарні новини. Стало відомо, що з 1 листопада тариф по «швидкій» допомозі зросте, він був 166, а наразі буде 266 грн. Тобто зростає фінансування працівників «швидкої» допомоги не лише у Запорізькій області, а по всій Україні, - розповів Анатолій Сидоренко.

Закінчив своє звернення Анатолій Сидоренко закликом до журналістів з проханням не «виривати» сказані слова з контексту та не перекручувати суть сказаного.

- Також я звертаюсь до всіх мешканців України! COVID – це не жарти, якщо необхідно носити захисні маски, дотримуватись дистанції, робити дезінфекцію, то це необхідно обов’язково робити, щоб не трапилася у нас велика біда, - зазначив Анатолій Сидоренко.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди