"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запоріжжі вандали пошкодили меморіальну дошку дітям, що загинули в роки Голодомору

27 листопада 2020 - 13:50

Напередодні Дня пам'яті жертв голодоморів -  щорічного національного пам'ятного дня в Україні, що відзначається у четверту суботу листопада, у Запоріжжі було здійснено кричущий акт вандалізму. На будинку за адресою вул. Олександрівська, 7 знищено й спаплюжено пам’ятні дошки в пам'ять про  дітей, замордованих штучним голодом.

У цьому будинку, зведеному у ХІХ сторіччі, з кінця 1920-х років діяв будинок немовляти. За даними запорізьких істориків, цифра померлих в цьому закладі дітей з листопада 1932-го до грудня 1933 року – 788. Це маленькі діти віком від одного дня до 8 років.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко висловив обурення з приводу цієї ганебної події.

  • Безкарність породжує хаос! Провокатори знищили пам'ятні дошки, які ми встановили в пам'ять про  дітей, замордованих голодом. Голодом, що штучно організували комуністи, знищуючи українську націю! Нелюди, що це зробили, мають бути покарані! Загибель людей від голоду у 1930-і роки – це злочин без строку давності, який ми не маємо права забути, - наголосив Владислав Мороко.

У відділі комунікацій головного управління Національної поліції у Запорізькій області повідомили, що інформація за фактом події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Працівники поліції оглядають місце події і навколишньої території, а також проводять інші необхідні слідчі дії й готуються відкрити провадження.

Пам’ять жертв голодоморів в Україні вшановують щороку в четверту суботу листопада. 28 листопада жертв Голодомору згадають у церквах, о 16.00 годині традиційно відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні за традицією проходитиме акція «Запали свічку», в якій можна взяти участь, поставивши свічку вдома на підвіконні.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Президент візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 1 березня

В Україні зареєстровано 1 347 849 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Всеукраїнський Форум «Україна 30». «Розвиток правосуддя»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні на COVID-19 захворіло 1 342 016 осіб

Представники обласної влади залишаються на прямому зв'язку з мешканцями області

Робоча група по каоліновому кар’єру напрацьовує компромісні рішення

Конкурс “Кращі інклюзивні практики України – 2021”

26 лютого – День спротиву окупації Криму та міста Севастополя

В облдержадміністрації обговорили питання будівництва Запорізьких мостів під час навігації

Влада і медики обговорили актуальні питання розвитку трансплантації у Запорізькій області