"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Високі тарифи на газ – «заслуга», в першу чергу, вчорашньої влади!

12 січня 2021 - 13:00

Ситуацію навколо різкого підвищення тарифів на газ приватними компаніями, що прямо не контролюються державою, прокоментував голова облдержадміністрації Олександр Старух. 

Я розумію людей, які незадоволені. Але неозброєним оком видно, що справедливим обуренням запоріжців намагаються маніпулювати політики та олігархи, які найбільше наживаються на дорогому газі та, водночас, підбурюють перекривати траси. 

Треба говорити правду – на жаль, держава нині не встановлює тарифи на газ для населення. У квітні 2015 року тодішня парламентська більшість у складі Блоку Петра Порошенка та Народного фронту ухвалила закон «Про ринок природного газу». Уряд втратив всі важелі впливати на вартість блакитного палива. За умов повної монополізації ринку певними структурами це було абсолютно безвідповідальне та антисоціальне рішення. 

Також колишня влада створила тепличні умов для електрогенерації наближених олігархів. Згадаємо сумно відому формулу «Ротердам+» - вугілля купують на тимчасово окупованому Донбасі по 600 грн, а перепродають по 1700 грн. 200% прибутку за наш з вами рахунок! 

Сьогодні Уряд за дорученням Президента України намагається виправити цю ситуацію. 

По-перше, державна компанія «Нафтогаз України» пропонує паливо на 30-40% нижче середньоринкової ціни. Змінити постачальника можна у смартфоні, лише за кілька хвилин. 

По-друге, Національна комісія з регулювання електроенергетики та комунальних послуг перевіряє обґрунтованість цін, які встановили приватні компанії в різних областях. 

По-третє, Міністерство енергетики готується запровадити граничну межу прибутку для газопостачальників. 

Тим, хто наживається за наш з вами рахунок, влада дасть по руках, а ще створить умови для реальної конкуренції на ринку газу, щоб у нас було більше якісних та дешевих постачальників. Працюємо далі.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також