"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Вузи мають стати рушійною силою розвитку Запорізького регіону!

14 січня 2021 - 08:20

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Старух під час першої зустрічі з очільниками провідних вищих навчальних закладів області. Влада запрошує науково-педагогічні колективи до активної участі у розробці регіональних програм соціально-економічного розвитку та підвищенні кваліфікації фахівців бюджетної сфери. 

До розмови долучилися ректори Запорізького національного університету Микола Фролов, національного університету «Запорізька політехніка» Сергій Бєліков, Запорізького державного медичного університету Юрій Колесник, Таврійського державного агротехнологічного університету Володимир Кюрчев, Мелітопольського державного педагогічного університету Анатолій Солоненко, Бердянського державного педагогічного університету Ігор Богданов.

  • У нас є ідея реалізувати проєкт «Запоріжжя - інженерна столиця України». Хочемо показати, що ми - центр сучасних технологічних рішень у вертолітобудуванні, металургії, обчислювальній техніці та електроніці, - наголосив Олександр Старух. 

Всі передумови для цього є. «Запорізька політехніка» стала холдером міжнародного гранту, побудувала лабораторію хмарних обчислень та технохаб, що оснащені за останнім словом техніки. ЗНУ та БДПУ реалізують проєкт Європейського інвестиційного банку із масштабного утеплення гуртожитків. Науковці МДПУ готові долучитися до обласної програми соціально-психологічної реабілітації ветеранів АТО. ТДАТУ успішно працює за концепцією «дуальної освіти». Майбутні агрономи та механізатори  використовують теоретичні знання на практиці та отримують непогану прибавку до стипендії. Медичний університет, незважаючи на пандемію, залучає на навчання сотні нових іноземних студентів. 

Також керівники вузів говорили про спільні проблеми. Серед них – недосконала формульна система фінансування, через що особливо постраждали педагогічні вузи. Студентам інженерних та аграрних спеціальностей великі труднощі створює дуже важкий вступний іспит до магістратури з іноземної мови. Абсолютно необґрунтованим виглядає і ЗНО для заочників, значна частина яких закінчили школу багато років тому. Великі фінансові втрати понесли вузи і через карантин.

 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Запоріжців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 191 812 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 187 897 підтверджених випадків COVID-19

Он-лайн флешмоб «У єдності сила» об’єднав запоріжців з різних куточків області

Заходи з нагоди Дня Соборності України

Олександр Старух – на прямому зв’язку із запоріжцями

Робоча група по кар’єру представила свої перші напрацювання

Володимир Зеленський: 23 січня в Україні буде оголошено жалобу через трагедію в будинку для літніх людей у Харкові

Безпека людей у інтернатах – питання номер один!

Аварійні служби мають бути готові до різких змін погоди