"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запорізькій області активно розвиваються сімейні форми влаштування дітей-сиріт

16 січня 2021 - 09:32

Безпосереднє ведення справ з питань опіки, піклування та усиновлення, розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування покладено на Службу у справах дітей Запорізької області.

За останні 15 років було усиновлено 2269 дітей-сиріт та дітей, що позбавленi  батьківського піклування. З них 1453 дитини усиновленні громадяни України, 816 – іноземцями. Наразі в області проживає 1241 усиновлена дитина.

Нині розвитку набувають такі альтернативні форми сімейного влаштування сиріт та дітей, позбавлених батьківської турботи, як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Сьогодні в області успішно функціонує 53 дитячих будинки сімейного типу та 185 прийомних сімей. Всього на Запоріжжі проживає 3757 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них до сімейних форм влаштовано 3397 дітей.

Крім того, для підтримки молодих матерів з дітьми, які опинилися у скрутних життєвих обставинах та є неповнолітніми або не мають підтримки від родини, у Запорізькій області за ініціативи Служби у справах дітей створено Обласний соціальний центр матері та дитини. Центр працює з 2015 року і за цей час надано допомогу 40 матерям та їх 43 малолітнім дітям. Спеціалісти закладу надають молодим жінкам можливості для виховання дітей та вирішення особистих проблем зі здобуття освіти, професії, формування навичок самостійного життя.

Варто зазначити, що у зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи відбуваються певні зміни і в системі соціального захисту населення. Так, нині формується система захисту прав дітей на базовому, регіональному та субрегіональному рівнях. Зокрема, протягом минулого року 67 міських, сільських та селищних рад прийняли рішення щодо створення в структурі їх виконавчих комітетів служб у справах дітей базового рівня. Формування державних структур на регіональному та субрегіональному рівнях відбуватиметься протягом наступних двох років.

 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Всеукраїнський Форум Україна 30

В Україні продовжується реформування сфери професійно-технічної освіти

Презентовано четвертий випуск Consultant's Digest

Надавачі соціальних послуг у громадах області проходять додаткові навчання

Поліцейські офіцери запорізьких громад отримали нові службові автомобілі

Україна отримала офіційне іншомовне Інтернет-представництво

У Запорізькій області триває вакцинація від COVID-19

Децентралізація – незмінний пріоритет влади

Президент: Ми налаштовані успішно втілити дієву судову реформу, щоб в Україні працювали лише чесні, незалежні та справедливі суди

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 325 134 підтверджені випадки COVID-19

Президент візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 1 березня