Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі громади вивчають нові умови подання проєктів на фінансування з ДФРР

14 квітня 2021 - 16:09

Зміни у порядку підготовки та оцінювання проєктів, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, обговорили учасники “Дня громад”, який відбувся під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Старуха.

Звертаючись до присутніх на заході посадовців і голів теоиторіальних громад, очільник області акцентував на змінах підходів до порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР.

  • Наголошую, що ресурси Державного фонду регіонального розвитку - це гроші, які можна отримати лише на конкурсній основі. Тому громадам необхідно якісно готувати проєкти, щоб вони відповідали усім вимогам та сприяли зростанню доступності для людей об'єктів соціальної інфраструктури, - зазначив Олександр Старух.

Про головні зміни у конкурсному відборі проєктів більш детально розповіла заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Людмила Грабчилєва. За її словами, відтепер Мінрегіон спільно з регіональною владою буде узгоджувати технічні завдання, за якими оголошується конкурс для проєктів ДФРР. Це забезпечить концентрацію ресурсів на чітких пріоритетах, які відповідатимуть регіональним стратегіям розвитку.

Змінено часові рамки для відбору програм та проєктів, що будуть фінансувати за рахунок ДФРР. Кінцевий термін – 1 серпня. Це означає, що саме до цієї дати Мінрегіон спільно з регіонами сформує списки тих об'єктів, які фінансуватимуться у наступному 2022 році. З огляду на це, прийом заявок для участі у конкурсному відборі закінчуватиметься не пізніше 15 червня. 

Також збільшено нижню межу вартості для нових проєктів будівництва, що можуть фінансуватись з ДФРР. Вона становитиме не менше 10 млн грн (для інших проєктів, як і раніше – понад 1 млн грн). Обов'язкове співфінансування з місцевих бюджетів становить не менше 10 відсотків.

Термін реалізації проєктів повинен становити від 1 до 3 років. Проте, для великих (дороговартісних) проєктів його може бути подовжено до 4 та 5 років. 

  • Всі будівлі, які будуються чи реконструюються, мають враховувати обов'язкову інклюзивну доступність. Об'єкти мають бути сучасними, доступними та враховувати потреби людей. Цього року нам необхідно вчасно подати всі пропозиції, щоб потім реалізувати їх в громадах. Працювати доведеться швидко, найближчим часом буде оголошено конкурс, - підсумував обговорення питання голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Нагадаємо, що цього року за кошти ДФРР буде реалізовуватись 12 проєктів на загальну суму 144 млн грн. З них 10 - це проєкти, запропоновані громадами, і ще 2 проєкти носять загальнообласний характер.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 791-го дня війни

Світло культури в темряві війни: у Запоріжжі відбувся фестиваль фільмів національно-культурних товариств

США схвалили пакет військової допомоги: Україна отримає нове озброєння та посилить свою обороноздатність

Як в Запоріжжі оформити догляд за людиною похилого віку чи з інвалідністю?

Компас вкаже напрямок: в Запоріжжі школярі навчаються спортивного орієнтування

Освітній сервіс єДокумент в «Дії»: запитання та відповіді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 428 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 790-го дня війни

Розбір завалів і демонтаж на ДніпроГЕС досі тривають, – Іван Федоров

Європейський тиждень вакцинації: лікарі нагадують про важливість щеплень

Робота для людей з інвалідністю: держава компенсує витрати на створення інклюзивних робочих місць