"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Розбудова інфраструктури о. Хортиця в рамках програми «Велике будівництво»

Молодь знає як – запорізькі студенти представили своє бачення майбутнього Хортиці

21 травня 2021 - 10:40

Для студентів запорізьких вишів організували стратегічну сесію задля розробки нових проєктів для острова

Реабілітаційний центр для тварин, сучасний освітній кемпінг та історія, яку розповідають стендапери. Саме такі проєкти розробили запорізькі студенти під час стратегічної сесії. На їх думку, подібні об’єкті були б дуже цікавими та популярними на Хортиці. Взяти участь у незвичному форматі воркшопу запропонували запорізький молоді організатори дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія — велике майбутнє»: облдержадміністрація та ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Модератором заходу виступила кураторка культурних проєктів Вероніка Селега. 

В сесії взяли участь 30 студенів, які представляли ЗНУ, Запорізьку Політехніку, ЗІЕІТ, Хортицьку національну навчально-реабілітаційну академію. Студенті мали повну творчу свободу, завдання було лише одне: розробити проєкт, який був би цікавий насамперед їм самим. Працювали в групах за напрямками: природа, історія та культура, спорт та відпочинок. 

Свої проєкти студенти захищали перед імпровізованою радою експертів, куди увійшли голова облдержадміністрації Олександр Старух, директор національного заповідника Максим Остапенко та генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» групи компаній Метінвест Олександр Мироненко. 

Ідея, що отримала схвальні відгуки від усіх експертів – створення сучасного інтерактивного історико-культурного центру. На думку студентів, такий об’єкт має на меті значно розширити уявлення про Хортицю.  

  • Найперша ідея виникла показувати Хортицю поза межами всім відомої Січі. До мене приїжджають друзі з інших країн і коли ти їм показуєш святилища, кургани, греблю ДніпроГЕСу, їм це вже не так цікаво. Їх більше захоплюють інтерактивні історії, інтерактивна подача, - поділився студент Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій Костянтин Юхименко.

  • Насамперед треба зберегти унікальність острова Хортиця, - додає студентка Запорізької Політехнікі Лідія Бекдамирова, - Серед напрямків, які ми виділили, був кемпінг, спорт та проведення масштабних фестивалів. Для цього потрібно облаштування, можливість розвитку, щоб цікаво було там відпочивати людям різного віку. Разом з тим, дуже важливо зберегти природу Хортиці.

Експерти наголосили, що ідеї студентів дуже наближені до реального виконання. За їх словами, результати мозкового штурму молоді приємно вражають неординарністю та практичністю водночас. 

  • Центр реабілітації тварин дійсно потрібен. До фахівців заповіднику постійно приносять птахів, які потрапили в сітки або просто випали з гнізда. Поранені дикі тварини - це теж серйозна проблема. Все це можна зробити на острові. І ми хотіли б бачити це частиною великого екологічного проекту по Хортиці, - запевнив директор Національного заповідника Максим Остапенко. 

  • Молодь - це максимально креативне середовище, де народжуються сміливі ідеї та цікаві пропозиції. І залучення молоді до обговорення майбутнього Хортиці, їх перші спроби себе в проектному менеджменті - це прикмета демократичного та відкритого діалогу, де кожен хто говорить буде почутий. Адже проект по переродженню Хортиці з одного боку спрямований в майбутнє, а з іншого - абсолютно поза часом: втілений в життя, він буде актуальним сьогодні, завтра і через 20 років, - вважає керівник комбінату «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. 

  • Ми не ставили студентам завдання підготувати реалістичні ідеї. Але так склалося, що всі пропозиції, які вони надали, продумані з точки зору можливості реалізації. Креативність подачі вражає. Власне самі ідеї, вони не є незатисненими звичними рамками, - поділилася модератор заходу, кураторка культурних проєктов Вероніка Селега

Очільник області Олександр Старух наголосив на важливості врахування думки молоді в проєктах обласного рівня. За словами голови облдержадміністрації подібні стратегічні сесії доцільно проводити системно. 

  • Масштаб Хортиці значно ширше, ніж Запорізька область. Хортиця – це справжнє національне надбання, вона заслуговує та давно потребує підняття на загальнодержавний рівень. Зараз нам потрібні ідеї та пропозиції проєктів, які можуть бути реалізовані та служити десятиліттями. Наприклад, зараз фактично ми споживаємо концепцію Хортиці, що була розроблена майже в середині 20 століття. Тому потрібно знаходити, обговорювати нові концепти. Які здатні об’єднати історичну, культурну, природну складові Хортиці з сучасністю та майбутнім. Саме тому, важлива думка молоді. Мені сподобався проєкт історичного хабу, що дозволить захоплююче поглиблення в якусь епоху. Взагалі є така потреба зробити сучасний культурний, історичний центр. Це може стати справжнім магнітом сучасної культури, - заявив Олександр Старух. 

Також до стратегічної сесії долучилися відомі вітчизняні музиканти: фронтмен гурту «Антитіла», молодіжний посол UNICEF в Украйні Тарас Тополя та заслужений артист України Арсен Мірзоян. Вони ділились зі студентами своїми ідеями щодо майбутнього Хортиці.

Нагадаємо, що 2021 рік має стати новим етапом в історії Хортиці. Планується оновити низку об’єктів на острові. Це стало можливим завдяки увазі Президента України Володимира Зеленського, який взяв під особистий контроль відродження Хортиці. Вже відбулися три етапи обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія - велике майбутнє». Перший був присвячений перспективам розвитку острова Хортиця. Під час другого етапу для широкого кола громадськості була презентована концепція оновлень на острові. Третій етап був присвяченій темі захисту та збереження природи Хортиці. Проєкт перетворень на Хортиці, запланованих на 2021 рік, офіційно було презентовано за участі Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха та генерального директора ПАТ «Запоріжсталь» групи компаній Метінвест Олександра Мироненка. Метінвест став партнером національного проєкту. Також було підписано Меморандум щодо консолідації зусиль у відродженні острову Хортиця. Цей документ визначає принципи й напрямки співпраці, а також взаємні наміри з питань культурного, туристичного, наукового, освітнього, інфраструктурного розвитку острова Хортиця.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

На проєкт реконструкції футбольного поля КЗ «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Таврія» у м. Василівка виділено додаткові кошти

Розпочато новий цикл підготовки до наступних Олімпійських ігор у Парижі

Розглядається можливість проведення медичного огляду призовників за рахунок державного бюджету

На всеукраїнській online нараді підбили підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році

З нагоди 77-ї річниці визволення України від нацистських окупантів в Запоріжжі поклали квіти до пам’ятної стели

Громади Запорізької області формують бюджети на наступний рік

В облдержадміністрації провели чергове засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Обласна влада на прямому зв’язку з жителями області

Опалювальний сезон у Запорізькій області варто розпочати якомога швидше

Представників автотранспортних та дорожніх підприємств привітали з прийдешнім святом

В Україні зафіксовано 2 851 804 підтверджені випадки COVID-19

Громади Запорізької області мають нарощувати темпи вакцинації