"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Розбудова інфраструктури о. Хортиця в рамках програми «Велике будівництво»

Меноніти – малодосліджена сторінка історії Хортиці

10 червня 2021 - 17:15

Під час пресконференції біля Музею історії Запорозького козацтва голова обласної державної адміністрації Олександр Старух розповів про новий історичний та культурний проєкт на Хортиці - створення меморіалу пам'яті запорізьких менонітів.

Ще на початку року  працівники заповідника “Хортиця” знайшли  у фундаменті будівель на Верхній Хортиці надгробки з менонітських кладовищ. Вони зв’язалися з менонітською  спільнотою у Канаді, знайшли далеких нащадків менонітських родин та приступили до спорудження лапідарію. 

  • Цим проєктом ми показуємо, що розуміємо цінність кожної людини, кожного етносу, який колись жив на нашій землі, - зазначив Олександр Старух.

За словами директора Національного заповідника «Хортиця» Максима Остапенка, історія острова – складна і багатогранна, а однією із нових туристичних родзинок стане меморіал пам’яті запорізьких менонітів. Його планують відкрити 17 червня за участі представників посольства Канади.

Довідково. Меноніти  - це протестантська деномінація, яка була заснована в Цюріхі в 1525 році під час реформації. Одним з головних постулатів менонітів була їх особлива соціальна позиція. Меноніти традиційно не визнавали судові тяжби, військову присягу і військову службу, що робило їх ворогами панівної церкви та держави. Через це багато менонітів поневірялись по світу, шукаючи кращої долі. Імператриця Катеринаі II маніфестами 1762 і 1763 років дозволила іноземцям селитися на вільних землях, піднімати сільське господарство та торгівлю.  У 1788 році на хортицьку землю прибули перші переселенці зі Східної Прусії. А вже на початку ХХ століття в Хортицькому менонітському окрузі, що складався вже з 18 колоній по обидва береги Дніпра, налічувалося понад 130 промислових підприємств. За виробництвом сільськогосподарських машин Хортиця поступалась лише Москві та Варшаві.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

Зміцнення потужності медичної галузі регіону та забезпечення доступності об’єктів “Великого будівництва” - серед пріоритетів обласної влади

У Запоріжжі нагородили видатних діячів області за сумлінну працю на розвиток регіону

Послуги для людей з інвалідністю на Гіді

Перша леді відкрила форум «Україна 30. Саміт. Діти»

Голова Запорізької обласної державної адміністрації привітав працівників місцевого самоврядування з професійним святом

В Україні запроваджено обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу “Омікрон”.

Стартував набір на довгострокову навчальну програму Export Academy 2022 для українських експортерів

В Запоріжжі обговорять внесок молоді у європейську інтеграцію своїх областей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

8 655 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 7 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 716 дітей та 200 медпрацівників.

У восьми областях та Києві скасовуються обмеження “червоного рівня” епіднебезпеки, - Олексій Чернишов

Рутинна вакцинація: регулярна ревакцинація для дорослих