"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Меноніти – малодосліджена сторінка історії Хортиці

10 червня 2021 - 17:15

Під час пресконференції біля Музею історії Запорозького козацтва голова обласної державної адміністрації Олександр Старух розповів про новий історичний та культурний проєкт на Хортиці - створення меморіалу пам'яті запорізьких менонітів.

Ще на початку року  працівники заповідника “Хортиця” знайшли  у фундаменті будівель на Верхній Хортиці надгробки з менонітських кладовищ. Вони зв’язалися з менонітською  спільнотою у Канаді, знайшли далеких нащадків менонітських родин та приступили до спорудження лапідарію. 

  • Цим проєктом ми показуємо, що розуміємо цінність кожної людини, кожного етносу, який колись жив на нашій землі, - зазначив Олександр Старух.

За словами директора Національного заповідника «Хортиця» Максима Остапенка, історія острова – складна і багатогранна, а однією із нових туристичних родзинок стане меморіал пам’яті запорізьких менонітів. Його планують відкрити 17 червня за участі представників посольства Канади.

Довідково. Меноніти  - це протестантська деномінація, яка була заснована в Цюріхі в 1525 році під час реформації. Одним з головних постулатів менонітів була їх особлива соціальна позиція. Меноніти традиційно не визнавали судові тяжби, військову присягу і військову службу, що робило їх ворогами панівної церкви та держави. Через це багато менонітів поневірялись по світу, шукаючи кращої долі. Імператриця Катеринаі II маніфестами 1762 і 1763 років дозволила іноземцям селитися на вільних землях, піднімати сільське господарство та торгівлю.  У 1788 році на хортицьку землю прибули перші переселенці зі Східної Прусії. А вже на початку ХХ століття в Хортицькому менонітському окрузі, що складався вже з 18 колоній по обидва береги Дніпра, налічувалося понад 130 промислових підприємств. За виробництвом сільськогосподарських машин Хортиця поступалась лише Москві та Варшаві.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Глава держави: Вперше за роки незалежності ми перейшли до реальних дій для подолання впливу олігархів на країну

Сім родин вимушених переселенців у Бердянську отримали власне житло

Фестиваль «Ми – українські. WE ARE UKRAINIAN» збирає друзів

Володимир Зеленський: Приватизація – це не про те, скільки держава отримає при продажу, це про сплату податків щомісяця, щороку

Розвиток Бердянська – серед пріоритетів обласної влади та міжнародних донорів

Олександр Старух: «За зриви графіків будівництва однаково відповідальні і замовники, і підрядники»

У Запоріжжі виставили на приватизацію «Особливе конструкторське бюро «ЕЛМІС»

Фронтмен гурту СКАЙ Олег Собчук покидає Запорізьку області та продовжує свій велотур «НЕзалежний»

Результат співпраці з Європейським співтовариством – це нові школи, лікарні та спортивні комплекси

Президент ветував закон, що послаблює відповідальність за недостовірне декларування

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 224 992 підтверджені випадки COVID-19