"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Запорізька область готується до опалювального сезону

11 серпня 2021 - 12:43

В обласній державній адміністрації відбулось відкрите засідання оперативного штабу із забезпечення сталого проходження опалювального сезону, організації упередження аварій та проведення оперативних відновлювальних робіт на об’єктах життєзабезпечення в осінньо-зимовий період 2021/2022 року під головуванням заступника голови ОДА Едуарда Брутмана. До роботи штабу в он-лайн режимі приєдналися керівники районних державних адміністрацій та територіальних громад.

Відкриваючи засідання, Едуард Брутман підкреслив, що спільне завдання облдержадміністрації та керівників територій - забезпечити належну підготовку житлово-комунального господарства та бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період.

Так, за інформацією директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталія Литвиненка в цілому по області рівень підготовки відповідає рекомендованому Мінрегіоном показнику 60%. Підготовлено 62,2% об’єктів соціальної сфери, комплексно підготовлено 67,2% багатоповерхових житлових будинків, рівень підготовки котелень – 61,8 %. В той же час, у містах Запоріжжя та Енергодар готово до опалювального періоду лише 40 % будинків, які обслуговуються управителями, у м. Токмак підготовлено тільки 50 % котелень. 

Належна підготовка теплових мереж також відіграє важливу роль у забезпеченні стабільного проходження опалювального сезону.  Мінрегіон  окрему увагу приділяє необхідності протягом року заміни не менш ніж 5 % від теплових мереж, які перебувають у незадовільному технічному стані.  Тож в області заплановано замінити 24,4 км або 5,0 % від наявних теплових мереж, які перебувають у незадовільному технічному стані. Станом на 01.08.2021 замінено 60,2 % від запланованого. Разом з тим, не у всіх населених пунктах планові показники заміни теплових мереж відповідають рекомендованим.  Так, у м. Токмак заплановано замінити лише 2,3% теплових мереж з тих, які перебувають у ветхому та аварійному стані, у м. Запоріжжя - 4,6 %. 

Також до сьогодні не на всіх об’єктах соціальної сфери вирішене питання облаштування вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних. За наявною інформацією,  не обладнано модемами 37 об’єктів. “Антилідерами” є Кам’янсько-Дніпровська міська рада та Водянська сільська рада - 11 та 9 об’єктів відповідно.

Керівникам територій, які не забезпечили дотримання планових показників підготовки до опалювального сезону та стовідсоткове встановлення засобів дистанційної передачі даних, доручено невідкладно вжити заходів  з виправлення ситуації.

Під час засідання штабу також проаналізували стан укладання договорів на постачання природного газу  підприємствами, що надають послуги з централізованого теплопостачання.

У Запорізькій області з семи підприємств, які   використовують природний газ для надання послуг з постачання теплової енергії населенню, усі увійшли у договірний процес для підписання трирічних контрактів за фіксованою ціною  7 420 грн./тис.м3.  Теплопостачальні підприємства  Запоріжжя, Мелітополя,  Бердянська,  Дніпрорудного  вже уклали такі договори, підприємства Токмака,  Василівки  та Вільнянська підписали проєкти договорів та направили їх ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз трейдинг». 

Також під час заходу було зазначено, що відповідно до листа НАК «Нафтогаз України» постачання газу теплопостачальним підприємствам для задоволення потреб населення  буде здійснюватися за фіксованою ціною   7 420 грн./тис.м3. Вказану ціну  газу підприємства теплопостачання повинні застосовувати під час розрахунку тарифів на послуги з постачання теплової енергії  виключно для потреб населення з метою зниження фінансового навантаження в умовах постійного здорожчання енергоносіїв.

Питання підготовки до опалювального сезону знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації. 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю