Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

До Запорізької області надійшло майже 3 тисячі інноваційних препаратів для лікування COVID-19

28 вересня 2021 - 10:41

Обласна інфекційна лікарня сьогодні отримала препарати для лікування коронавірусної хвороби легкого та середнього ступеня тяжкості. Зустрічати гуманітарний вантаж до лікарні відправилася заступниця голови Запорізької ОДА Злата Некрасова.

Днями до України із США надійшла партія інноваційних ліків для хворих на COVID. Всього наша держава отримала 60 тисяч флаконів препаратів «Bamlanivimab» та «Etesevimab» вартістю у 20 млн доларів.

Ці препарати рекомендовані для пацієнтів із легким та середнім ступенем тяжкості перебігу коронавірусної хвороби, особливо за наявності ризику переходу у важку форму.

За словами тимчасово виконуючої обов’язки директора Запорізької обласної інфекційної лікарні Ірини Куліш, до нашого регіону  надійшло 810 флаконів Bamlanivimab та 1620 доз препарату Etesevimab. Ліки розподілять по лікарнях всієї області, в першу чергу, направлять їх до медзакладів першої ланки боротьби з ковід. Їх використовуватимуть безоплатно для лікування хворих на COVID у легкій та середній формі, які мають ризики до ускладнень. Це пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, вагітні, онкологічні хворі,  люди похилого віку та інші вразливі категорії пацієнтів.

Медики інфекційної лікарні також вкотре звернулися до громадян з проханням не нехтувати карантинними вимогами та берегти своє здоров’я.

Заступниця голови облдержадміністрації Злата Некрасова також додала, що поки що єдиним найбільш ефективним засобом протидії є вакцинація. Тому варто подбати про свою безпеку  і зробити щеплення. 

  •  Ситуація погіршується щодня. Наразі в області завантажено понад 40 % ліжок. В Запоріжжі цей показник рівний 53%. Тому прошу всіх дотримуватися карантинних обмежень, берегти себе і рідних, зробити щеплення проти ковід, - наголосила Злата Некрасова.  

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

Читайте також

У прифронтових громадах Запорізької області розпочинається обов’язкова евакуація родин з дітьми

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 04.01.2026

Упродовж доби окупанти завдали 569 ударів по 25 населених пунктах Запорізької області

Нові медалі та потужні результати: успіхи запорізьких спортсменів на всеукраїнських змаганнях

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.01.2026

Упродовж доби окупанти завдали 605 ударів по 23 населених пунктах Запорізької області

Уряд підвищив «дитячі» виплати

Запорізька область – лідер цифрової трансформації освіти з екосистемою «Мрія»

Діалог влади та бізнесу: як працює платформа «Пульс» на регіональному рівні

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.01.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 737 ударів по 27 населених пунктах Запорізької області

Найкращий початок нового 2026 року