"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Півтори сотні курсантів військових ліцеїв склали клятву на Хортиці, в присутності Президента України

14 жовтня 2021 - 16:02

Сьогодні у Запоріжжі, на острові Хортиця, відбулася урочиста церемонія складання клятви ліцеїстами Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Захисник”,  Криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою  та Луганського обласного  ліцею з посиленою  військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус імені героїв молодої гвардії". 

Півтори сотні 15-річних юнаків із Запоріжжя, Кривого Рогу та Кремінної, де нині базується Луганський ліцей, лише цього року почали свій шлях захисників України, ставши першокурсниками військових ліцеїв. Можливість урочисто скласти клятву на острові Хортиця, у день Захисників та Захисниць України, отримали кращі курсанти, які відмінно проявили себе у перші місяці навчання.

Президент України та Верховний головнокомандувач збройних сил України Володимир Зеленський звернувся до ліцеїстів з проникливою промовою. Голова Джержави пригадав, яким визначним був в Україні  2006 рік, коли народилися  ці юнаки. Відзначив, що це покоління яке народилося і виросло в Незалежній Україні, і саме на дитинство цих хлопців припав початок військових дій на Сході України та анексія Криму. 

  • Сьогодні я не бачу тут дітей, школярів , колишніх дев’ятикласників - переді мною  стоять чоловіки! Так, їм ще належить опанувати багато нюансів  військової справи, навчитися відмінно стріляти, битися, терпіти біль -  це все зрозуміло. Але вже зараз у вас є головне…  В зоні бойових дій на сході України, спілкуючись з нашими захисниками, я бачу їх мужність,  в  кожного з них я бачу силу, вона  не у кількості  зброї, навіть не у кількості медалей, вона у погляді. І силу цього погляду я бачу сьогодні тут - в очах у  ста п'ятдесяти майбутніх ліцеїстів. Ніколи не забувайте, коли цей погляд з’явився! Сьогодні 14 жовтня саме тут ви народжуєтесь, як майбутні захисники України, нашого суверенітету, нашої територіальної цілісності, - зазначив Володимир Зеленський, звертаючись до юних ліцеїстів. 

Президент відзначив, що перед цими юнаками, як перед майбутніми захисниками України, стоїть чимало складних викликів, адже країна перебуває у стані військового конфлікту:

  • Це – наше життя. Це наша українська історія. Це наш виклик. І нам належить його здолати. Щоб нарешті сказати – мир настав. Донбас і Крим – знову Україна, - наголосив Володимир Зеленський.

В присутності Президента України та Верховного головнокомандува збройних сил України, і численних почесних гостей, сто п’ятдесят ліцеїстів склали клятву на вірність Україні, яку зачитав ліцеїст Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Захисник” Руслан Кулявець.

  • Я відчуваю гордість, за те що нашому ліцею вдалося побувати на цій урочистій клятві і побачити Президента України. Давно обрав для себе професію військового, і майбутньому мрію служити у Національній гвардії Україні, - зазначив першокурсник Криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександр Сергієнко. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


Читайте також

Потрібна солідарна відповідальність за власну безпеку та безпеку дітей

Поліомієліт: в чому різниця між вакцинами ІПВ та ОПВ

Проводиться конкурс на участь в Українсько-Польських обмінах молоддю

В облдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань надання адресної грошової допомоги громадянам

В області стартує історична акція #Крути:перші_кіборги

На позачерговому засіданні міської комісії ТЕБ та НС обговорили ймовірні причини нічної трагедії та шляхи її ліквідації

У Запоріжжі відновлюють міський палац дитячої та юнацької творчості

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

34 408 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 5 341 дітей та 808 медпрацівників.

Рятувальники ліквідовують наслідки нічної трагедії у Запоріжжі

Обласна влада на прямому зв'язку з мешканцями регіону

За ініціативи першої леді Олени Зеленської Мінцифра презентує освітній серіал «Держава без бар’єрів»