Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Півтори сотні курсантів військових ліцеїв склали клятву на Хортиці, в присутності Президента України

14 жовтня 2021 - 16:02

Сьогодні у Запоріжжі, на острові Хортиця, відбулася урочиста церемонія складання клятви ліцеїстами Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Захисник”,  Криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою  та Луганського обласного  ліцею з посиленою  військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус імені героїв молодої гвардії". 

Півтори сотні 15-річних юнаків із Запоріжжя, Кривого Рогу та Кремінної, де нині базується Луганський ліцей, лише цього року почали свій шлях захисників України, ставши першокурсниками військових ліцеїв. Можливість урочисто скласти клятву на острові Хортиця, у день Захисників та Захисниць України, отримали кращі курсанти, які відмінно проявили себе у перші місяці навчання.

Президент України та Верховний головнокомандувач збройних сил України Володимир Зеленський звернувся до ліцеїстів з проникливою промовою. Голова Джержави пригадав, яким визначним був в Україні  2006 рік, коли народилися  ці юнаки. Відзначив, що це покоління яке народилося і виросло в Незалежній Україні, і саме на дитинство цих хлопців припав початок військових дій на Сході України та анексія Криму. 

  • Сьогодні я не бачу тут дітей, школярів , колишніх дев’ятикласників - переді мною  стоять чоловіки! Так, їм ще належить опанувати багато нюансів  військової справи, навчитися відмінно стріляти, битися, терпіти біль -  це все зрозуміло. Але вже зараз у вас є головне…  В зоні бойових дій на сході України, спілкуючись з нашими захисниками, я бачу їх мужність,  в  кожного з них я бачу силу, вона  не у кількості  зброї, навіть не у кількості медалей, вона у погляді. І силу цього погляду я бачу сьогодні тут - в очах у  ста п'ятдесяти майбутніх ліцеїстів. Ніколи не забувайте, коли цей погляд з’явився! Сьогодні 14 жовтня саме тут ви народжуєтесь, як майбутні захисники України, нашого суверенітету, нашої територіальної цілісності, - зазначив Володимир Зеленський, звертаючись до юних ліцеїстів. 

Президент відзначив, що перед цими юнаками, як перед майбутніми захисниками України, стоїть чимало складних викликів, адже країна перебуває у стані військового конфлікту:

  • Це – наше життя. Це наша українська історія. Це наш виклик. І нам належить його здолати. Щоб нарешті сказати – мир настав. Донбас і Крим – знову Україна, - наголосив Володимир Зеленський.

В присутності Президента України та Верховного головнокомандува збройних сил України, і численних почесних гостей, сто п’ятдесят ліцеїстів склали клятву на вірність Україні, яку зачитав ліцеїст Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою “Захисник” Руслан Кулявець.

  • Я відчуваю гордість, за те що нашому ліцею вдалося побувати на цій урочистій клятві і побачити Президента України. Давно обрав для себе професію військового, і майбутньому мрію служити у Національній гвардії Україні, - зазначив першокурсник Криворізького ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександр Сергієнко. 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


Читайте також

Керівник ЗОВА перевірив, як готуються до навчального року освітні заклади

Розв'язання проблем Пологівського району на контролі обласної влади

Україна збирає Армію дронів

За добу поліцейські зафіксували 12 повідомлень про наслідки артобстрілів по населеним пунктам запорізького краю

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 17.08.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 18.08.2022

На базі «Енергоатому» створено кризовий штаб для цілодобового моніторингу ситуації на ЗАЕС

Теми опалювального сезону та безпечної освіти продовжують обговорювати на всіх рівнях влади

Увага!

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 18.08.2022, 176 доба

Вдячний кожному й кожній, хто боронить позиції й допомагає нашим воїнам. Звернення Президента 17.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 17.08.2022