Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У запорізьких лікарнях створюють додаткові місця для ковідних хворих

21 жовтня 2021 - 10:38

Перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Шустов провів засідання регіонального штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID.

Учасники засідання обговорили питання завантаженості ліжок та роботу центрів вакцинації.

Як розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Запорізької міськради Вікторія Ушакова, в обласному центрі під ковідні перепрофільовано 1450 ліжок. З діагнозом COVID у лікарнях знаходиться 1292 пацієнта. Через зростання рівня захворюваності були розгорнуті додаткові ковід-ліжка. На сьогодні вже створено 1578 ліжок для пацієнтів з ковід, що становить  70% від загального ліжкового фонду. Що стосується кадрового забезпечення, то до роботи наразі залучаються і працівники  нековідних лікарень, і студенти медичного університету, і лікарі-інтерни. 

У Запоріжжі для лікування хворих коронавірусом перепрофілювали низку медичних закладів. Це міські лікарні №1, 2, 6, 7, 9. Коронавірусних хворих також приймають міська дитяча лікарня №5 та пологовий будинок №4.

Володимир Шустов відзначив, що необхідно розглянути можливість на територіях створити додаткові ковідні ліжка на випадок збільшення напливу таких пацієнтів та проробити питання забезпечення лікарень медичним киснем. Володимир Шустов нагадав, що єдиний захист від цієї тяжкої хвороби – це вакцинація. Лише щеплення може вберегти від захворювання, або від тяжкого його перебігу. Близько 98% пацієнтів, що знаходяться у лікарні, не мають щеплення.

Від сьогодні у Запоріжжі розпочинають працювати ще три Центри вакцинації. Їх відкриють у торгівельних центрах «Епіцентр»: о 10:00 розпочне працювати Центр масової вакцинації у «Епіцентрі» на Набережній магістралі (вул. Запорізька, 1В). Об 11:00 – у ТЦ «Епіцентр» на Оріхівському шосе, 27. О 13:00 – у ТЦ «Епіцентр» на Нікопольському шосе, 1E.

Також продовжено роботу Центрів вакцинації. Щеплення можна робити з 08.00 до 20.00.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Упродовж доби окупанти завдали 740 ударів по 19 населених пунктах Запорізької області

Доступні ліки у будь-який час: y Запоріжжі запрацювала перша цілодобова комунальна аптека

Молодь знімає історію: стартував конкурс «Врятувати від забуття»

Прифронтове підприємництво: в Запорізькій області зростає кількість власних справ й робочих місць

Готовність – майже 50 %: як у Запоріжжі зводять модульні будинки для вимушених переселенців

Приватизація у Запоріжжі: за зниженою навпіл ціною продається адміністративна будівля

Ворожа атака на Запоріжжя: постраждали люди, пошкоджено житло та інфраструктуру

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1336-го дня війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.10.2025

Упродовж доби окупанти завдали 860 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області.

«Освітній Суп»: стартує новий етап безоплатних онлайн-занять для учнів

Для майбутніх перемог: в запорізькій школі відремонтували зал для тренувань для команди з черліденгу