Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Україні вперше за 30 років незалежності розробляють нову шахту

21 жовтня 2021 - 10:01

Вчора, 20 жовтня, на Запорізькому залізорудному комбінаті стартувало будівництво Південного вентиляційного ствола № 2 (ПВС-2) для видобутку руди. Це перший такий масштабний проєкт у гірничорудній галузі України за останні 30 років. І він має вагоме значення для економічного розвитку Запорізької області.

Будівництво Південного вентиляційного ствола № 2 дозволить збільшити обсяги видобутку руди з Переверзівського родовища в чотири рази - до 2 млн тонн (зараз цей обсяг складає з нинішніх 0,5 млн тонн) та забезпечить стабільну роботу ЗЗРК до 2055 року. Крім того, це дозволить  створити понад 1 500 нових робочих місць на ЗЗРК і в суміжних галузях, та забезпечити зростання податкових відрахувань до бюджетів усіх рівнів, що дасть поштовх подальшому розвитку економіки регіону і країни.

У церемонії урочистого запуску будівництва Південного вентиляційного ствола взяв участь голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. Він відзначив, наскільки важлива реалізація цього проєкту для регіону та України в цілому.

  • Успішна робота Запорізького залізорудного комбінату - це запорука стабільності у металургійній галузі, яка є однією з визначних в економіці нашого краю. Будівництво Південного вентиляційного ствола гарантує високі рівні виробництва для наших підприємств на довгі роки, роботу для промисловців, фахівців суміжних галузей  - стабільні зарплати, відрахування у бюджети всіх рівнів та соціально-економічний розвиток територій, - зазначив Олександр Старух.

На ЗЗРК розроблена перспективна стратегія розвитку підприємства, що передбачає відпрацювання Південно-Білозерського родовища до горизонту 1 540 м і Переверзівського родовища до горизонту 840 м.

Сьогодні запорізький залізорудний комбінат – одне з найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України з підземного видобутку руди, що забезпечує роботою майже 5 тисяч гірників. У 2020 році комбінат спрямував до бюджетів усіх рівнів понад 1,1 млрд гривень.

У серпні 2021 року гірниками ЗЗРК була видана на-гора 180-мільйонна тонна руди з початку промислового видобутку. Підприємство бере активну участь в проєктах соціально-економічного розвитку території присутності і надає всебічну допомогу органам місцевого самоврядування у вирішенні нагальних проблем.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 


Читайте також

Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч зі студентами та ректорами українських ВНЗ (Відео)

Обласний гуманітарний штаб продовжує вдосконалювати алгоритми дій

Обласна влада підтримує людей, які стали заручниками безпекової ситуації на блокпосту окупантів

Ми зобов’язані відстояти своє право носити вишиту сорочку

Пологівський район продовжує фіксувати руйнування, завдані окупантами цивільним об’єктам

Обласний гуманітарний штаб почав співпрацювати з штабом партії “Слуга Народу”

Олександр Старух розповів про дії ворожих військ на території Запорізької області

Увага!

Кількість пошкоджених житлових будинків та комунальних мереж збільшується через постійні обстріли

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 18.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 84 доба (Відео)

Будівельні матеріали від ООН використовуються для термінового ремонту приватних будинків у Запорізькій області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (08:00) - #ЗСУ, 85 доба (Відео)