Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Україні вперше за 30 років незалежності розробляють нову шахту

21 жовтня 2021 - 10:01

Вчора, 20 жовтня, на Запорізькому залізорудному комбінаті стартувало будівництво Південного вентиляційного ствола № 2 (ПВС-2) для видобутку руди. Це перший такий масштабний проєкт у гірничорудній галузі України за останні 30 років. І він має вагоме значення для економічного розвитку Запорізької області.

Будівництво Південного вентиляційного ствола № 2 дозволить збільшити обсяги видобутку руди з Переверзівського родовища в чотири рази - до 2 млн тонн (зараз цей обсяг складає з нинішніх 0,5 млн тонн) та забезпечить стабільну роботу ЗЗРК до 2055 року. Крім того, це дозволить  створити понад 1 500 нових робочих місць на ЗЗРК і в суміжних галузях, та забезпечити зростання податкових відрахувань до бюджетів усіх рівнів, що дасть поштовх подальшому розвитку економіки регіону і країни.

У церемонії урочистого запуску будівництва Південного вентиляційного ствола взяв участь голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух. Він відзначив, наскільки важлива реалізація цього проєкту для регіону та України в цілому.

  • Успішна робота Запорізького залізорудного комбінату - це запорука стабільності у металургійній галузі, яка є однією з визначних в економіці нашого краю. Будівництво Південного вентиляційного ствола гарантує високі рівні виробництва для наших підприємств на довгі роки, роботу для промисловців, фахівців суміжних галузей  - стабільні зарплати, відрахування у бюджети всіх рівнів та соціально-економічний розвиток територій, - зазначив Олександр Старух.

На ЗЗРК розроблена перспективна стратегія розвитку підприємства, що передбачає відпрацювання Південно-Білозерського родовища до горизонту 1 540 м і Переверзівського родовища до горизонту 840 м.

Сьогодні запорізький залізорудний комбінат – одне з найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України з підземного видобутку руди, що забезпечує роботою майже 5 тисяч гірників. У 2020 році комбінат спрямував до бюджетів усіх рівнів понад 1,1 млрд гривень.

У серпні 2021 року гірниками ЗЗРК була видана на-гора 180-мільйонна тонна руди з початку промислового видобутку. Підприємство бере активну участь в проєктах соціально-економічного розвитку території присутності і надає всебічну допомогу органам місцевого самоврядування у вирішенні нагальних проблем.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 


Читайте також

Потрібно переходити від закликів до нових жорстких санкцій проти Росії. Звернення Президента 15.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 15.08.2022

У Мелітопольському районі триває робота щодо організації освітнього процесу

Як воює із ордою відділення “казахського шамана”

У разі загострення ситуації навколо ЗАЕС будуть вживатися невідкладні заходи

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 14.08.2022

Ситуація на ЗАЕС розглядається на всіх рівнях влади

Степногірська територіальна громада отримала будівельні матеріали для ремонту інфраструктури

Обстріляні домівки та квартири – наслідки збройного «визволення» окупантів: на Запоріжжі поліція задокументувала 15 злочинів рф

Ворожі обстріли руйнують цивільну інфраструктуру області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.08.2022, 173 доба

Що сильнішою буде Україна, то слабшою буде Росія. Звернення Володимира Зеленського 14.08.2022 (Відео)