Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області заборгованість по заробітній платі за місяць зменшилася на 8.6 млн гривень

27 жовтня 2021 - 16:51

Заборгованість із виплати заробітної плати у Запорізькій області становить 83,1 мільйона гривень. Про це стало відомо під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, яка відбулася під орудою голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха та його заступника Руслана Шиханова.

-Маємо зберегти позитивну динаміку, яка спостерігається в області з 1 липня. За цей період підприємства приватної форми власності скоротили заборгованість перед працівниками на  26 мільйонів гривень, а підприємства державної форми власності – на 33 мільйона гривень. До кінця року підприємства мають довести свої заборгованості до мінімуму. Територіальні комісії із заборгованості заробітної плати просимо щомісяця проводити засідання, аби впливати на боржників, - зауважив Олександр Старух.

Із загальної суми заборгованості 64,3 млн заборгували своїм працівникам  економічно активні підприємства. 33% загального боргу, або  21.5 млн грн, на рахунку підприємства «Кремнійполімер». Також серед найбільших боржників – Класичний приватний університет, який не погасив заборгованості із заробітні плати на суму 10.6 млн гривень, мелітопольський «Гідромаш» - понад 5 млн грн,  товариство «Енхол» - 3,5 млн.

Як розповіла заступник директора Департаменту  соціального захисту населення ЗОДА Ірина Разуваєва, за останні місяці в області з'явилися і нові боржники по заробітній платі – енергодарський КП «Тепловодоканал», мережа ломбардів «Демос», мелітопольський онкологічний диспансер Запорізької обласної ради.

Голова ЗОДА Олександр Старух зосередив увагу учасників засідання на тому, що серед боржників по зарплаті чотири медичні заклади – окрім мелітопольського онкоцентру, невчасно отримують зарплатню лікарі у Дніпрорудному та Розівці та працівники Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань.

-  В умовах коронавірусної  пандемії така ситуація із заробітними платами медикам неприпустима. Наприклад, у мелітопольській онкологічній лікарні борги ще за серпень не виплачені, треба з’ясовувати ситуацію, чому так відбувається, - наголосив Олександр Старух.

Також голова ЗОДА області підкреслив необхідність якомога скоріше зменшувати рівень заборгованостей по заробітній платі в регіоні. На сьогодні 5 тисяч жителів області та їх родини не можуть вчасно отримати зароблене, і знаходяться під додатковим соціальним тиском, враховуючи ситуацію  із захворюваністю та карантином.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Потрібно переходити від закликів до нових жорстких санкцій проти Росії. Звернення Президента 15.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 15.08.2022

У Мелітопольському районі триває робота щодо організації освітнього процесу

Як воює із ордою відділення “казахського шамана”

У разі загострення ситуації навколо ЗАЕС будуть вживатися невідкладні заходи

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 14.08.2022

Ситуація на ЗАЕС розглядається на всіх рівнях влади

Степногірська територіальна громада отримала будівельні матеріали для ремонту інфраструктури

Обстріляні домівки та квартири – наслідки збройного «визволення» окупантів: на Запоріжжі поліція задокументувала 15 злочинів рф

Ворожі обстріли руйнують цивільну інфраструктуру області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.08.2022, 173 доба

Що сильнішою буде Україна, то слабшою буде Росія. Звернення Володимира Зеленського 14.08.2022 (Відео)