"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запорізькій області заборгованість по заробітній платі за місяць зменшилася на 8.6 млн гривень

27 жовтня 2021 - 16:51

Заборгованість із виплати заробітної плати у Запорізькій області становить 83,1 мільйона гривень. Про це стало відомо під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, яка відбулася під орудою голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха та його заступника Руслана Шиханова.

-Маємо зберегти позитивну динаміку, яка спостерігається в області з 1 липня. За цей період підприємства приватної форми власності скоротили заборгованість перед працівниками на  26 мільйонів гривень, а підприємства державної форми власності – на 33 мільйона гривень. До кінця року підприємства мають довести свої заборгованості до мінімуму. Територіальні комісії із заборгованості заробітної плати просимо щомісяця проводити засідання, аби впливати на боржників, - зауважив Олександр Старух.

Із загальної суми заборгованості 64,3 млн заборгували своїм працівникам  економічно активні підприємства. 33% загального боргу, або  21.5 млн грн, на рахунку підприємства «Кремнійполімер». Також серед найбільших боржників – Класичний приватний університет, який не погасив заборгованості із заробітні плати на суму 10.6 млн гривень, мелітопольський «Гідромаш» - понад 5 млн грн,  товариство «Енхол» - 3,5 млн.

Як розповіла заступник директора Департаменту  соціального захисту населення ЗОДА Ірина Разуваєва, за останні місяці в області з'явилися і нові боржники по заробітній платі – енергодарський КП «Тепловодоканал», мережа ломбардів «Демос», мелітопольський онкологічний диспансер Запорізької обласної ради.

Голова ЗОДА Олександр Старух зосередив увагу учасників засідання на тому, що серед боржників по зарплаті чотири медичні заклади – окрім мелітопольського онкоцентру, невчасно отримують зарплатню лікарі у Дніпрорудному та Розівці та працівники Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань.

-  В умовах коронавірусної  пандемії така ситуація із заробітними платами медикам неприпустима. Наприклад, у мелітопольській онкологічній лікарні борги ще за серпень не виплачені, треба з’ясовувати ситуацію, чому так відбувається, - наголосив Олександр Старух.

Також голова ЗОДА області підкреслив необхідність якомога скоріше зменшувати рівень заборгованостей по заробітній платі в регіоні. На сьогодні 5 тисяч жителів області та їх родини не можуть вчасно отримати зароблене, і знаходяться під додатковим соціальним тиском, враховуючи ситуацію  із захворюваністю та карантином.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю