Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області заборгованість по заробітній платі за місяць зменшилася на 8.6 млн гривень

27 жовтня 2021 - 16:51

Заборгованість із виплати заробітної плати у Запорізькій області становить 83,1 мільйона гривень. Про це стало відомо під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, яка відбулася під орудою голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха та його заступника Руслана Шиханова.

-Маємо зберегти позитивну динаміку, яка спостерігається в області з 1 липня. За цей період підприємства приватної форми власності скоротили заборгованість перед працівниками на  26 мільйонів гривень, а підприємства державної форми власності – на 33 мільйона гривень. До кінця року підприємства мають довести свої заборгованості до мінімуму. Територіальні комісії із заборгованості заробітної плати просимо щомісяця проводити засідання, аби впливати на боржників, - зауважив Олександр Старух.

Із загальної суми заборгованості 64,3 млн заборгували своїм працівникам  економічно активні підприємства. 33% загального боргу, або  21.5 млн грн, на рахунку підприємства «Кремнійполімер». Також серед найбільших боржників – Класичний приватний університет, який не погасив заборгованості із заробітні плати на суму 10.6 млн гривень, мелітопольський «Гідромаш» - понад 5 млн грн,  товариство «Енхол» - 3,5 млн.

Як розповіла заступник директора Департаменту  соціального захисту населення ЗОДА Ірина Разуваєва, за останні місяці в області з'явилися і нові боржники по заробітній платі – енергодарський КП «Тепловодоканал», мережа ломбардів «Демос», мелітопольський онкологічний диспансер Запорізької обласної ради.

Голова ЗОДА Олександр Старух зосередив увагу учасників засідання на тому, що серед боржників по зарплаті чотири медичні заклади – окрім мелітопольського онкоцентру, невчасно отримують зарплатню лікарі у Дніпрорудному та Розівці та працівники Обласного медичного центру серцево-судинних захворювань.

-  В умовах коронавірусної  пандемії така ситуація із заробітними платами медикам неприпустима. Наприклад, у мелітопольській онкологічній лікарні борги ще за серпень не виплачені, треба з’ясовувати ситуацію, чому так відбувається, - наголосив Олександр Старух.

Також голова ЗОДА області підкреслив необхідність якомога скоріше зменшувати рівень заборгованостей по заробітній платі в регіоні. На сьогодні 5 тисяч жителів області та їх родини не можуть вчасно отримати зароблене, і знаходяться під додатковим соціальним тиском, враховуючи ситуацію  із захворюваністю та карантином.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч зі студентами та ректорами українських ВНЗ (Відео)

Обласний гуманітарний штаб продовжує вдосконалювати алгоритми дій

Обласна влада підтримує людей, які стали заручниками безпекової ситуації на блокпосту окупантів

Ми зобов’язані відстояти своє право носити вишиту сорочку

Пологівський район продовжує фіксувати руйнування, завдані окупантами цивільним об’єктам

Обласний гуманітарний штаб почав співпрацювати з штабом партії “Слуга Народу”

Олександр Старух розповів про дії ворожих військ на території Запорізької області

Увага!

Кількість пошкоджених житлових будинків та комунальних мереж збільшується через постійні обстріли

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 18.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 84 доба (Відео)

Будівельні матеріали від ООН використовуються для термінового ремонту приватних будинків у Запорізькій області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (08:00) - #ЗСУ, 85 доба (Відео)