"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Громади Запорізької області мають нарощувати темпи вакцинації

28 жовтня 2021 - 14:18

Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух провів традиційну нараду з головами районних державних адміністрацій на комунікаційній платформі ЗУМ. Першочерговим питанням стала вакцинація населення та розширення мережі пунктів вакцинації в регіоні.

Як зазначила координатор з вакцинації обласного лабораторного центру Марина Колерова, наразі кількість хворих на COVID19 в області перевищила порогові показники у дев’ять разів – в стаціонарах і на дому лікується 25665 осіб.

За останню добу в області зареєстровано 1450 випадків захворювання на COVID-19. Фахівці звертають увагу, що значно виріс рівень захворюваності серед дітей – 173 нові випадки лише за добу.

- Просимо інфекціоністів конкретизувати шляхи, яким передається вірус. В яких місцях люди підхоплюють його найчастіше – у транспорті, на роботі чи ще десь, нам потрібно зрозуміти головні джерела зараження, аби вживати відповідних заходів, - сказав голова ЗОДА Олександр Старух.

Як розповів директор Департаменту охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації Олексій Кулинич, зараз в області на кисневій терапії перебуває 2180 людей. Щотижня область споживає до 38 тонн кисня.

Завантаження ліжкового фонду по області складає 82%, цей показник вдалося трохи зменшити завдяки відкриттю додаткових місць для хворих на коронавірус. Втім, наразі резерв в лікарнях регіону закінчився – більше додавати ліжка не зможуть. Вже сьогодні спостерігається складна обстановка у приморській лікарні, медзакладах Бердянського та Василівського районів. Якщо на цих територіях найближчим часом не станеться прориву у вакцинації – буде критична ситуація, наголосив Олексій Кулинич.

Нарощувати темпи вакцинації мають всі території, на сьогодні плановий показник для Запорізької області – 15.5 тисяч щеплень на день.

- Території мають скласти свій план для кращої організації процесу вакцинації. Не вистачає медпрацівників – радимо залучити студентів медичних коледжів та медпрацівників закладів освіти, які зараз на канікулах. Організуйте виїзні пункти щеплень у невеликих населених пунктах, або навпаки – організуйте підвіз до пунктів щеплень людей з віддалених територій. Керівники громад мають взяти під особистий контроль роботу пунктів вакцинації, аби всі, які є у списках, були відкриті, а також щодня тримати на особистому контролі наявність кисня у лікарнях, - наголосив Олександр Старух.

Також голова області дав завдання керівникам територій взяти під контроль місцеві вокзали та здійснювати перевірку у пасажирів дозвільних документів. Оскільки відсьогодні вступили в силу обмеження пересування по території області – пасажири можуть користуватися громадським транспортом за наявності документів про повну або часткову вакцинацію; негативного ПЛР-тесту, або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу, проведеного не більш як за 72 години до дня поїздки; свідоцтва про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема, з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року

У Запоріжжі пройшов авторський концерт заслуженої діячки мистецтв України Наталії Боєвої

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року

Україна впевнено рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю – Президент

Обласна влада тримає на контролі вирішення проблем, що турбують ветеранів та членів їх родин

Людей з протипоказаннями до вакцинації менше ніж 1% від дорослого населення України

Машинобудівне конструкторське бюро Прогрес відзначає 30-річчя Збройних Сил України

Будівництво мосту вже на фінішній прямій: змонтовано останній вант

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

Увага суспільства до проблем волонтерів та осіб з інвалідністю має бути постійною