"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Розглядається можливість проведення медичного огляду призовників за рахунок державного бюджету

28 жовтня 2021 - 16:46

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я через платформу ZOOM відбулась нарада з питань, пов’язаних з фінансуванням робіт постійно діючих військово-лікарських комісій при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, а також медичного обстеження призовників. У Запорізькій облдержадміністрації участь у нараді взяли перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Шустов, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич.

Медичний огляд призовників проводиться на призовних дільницях районних (міських) військових комісаріатів лікарями, які залучаються з місцевих лікувальних закладів. Кожний призовник оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а, за наявності медичних показань, і лікарями інших спеціальностей.

Деякі заклади охорони здоров’я Запорізької області на підставі наданих НСЗУ роз’яснень стали відмовляти у виділенні лікарів-спеціалістів для роботи у складі медичних комісій.

Після обговорення питання було вирішено при організації медичного огляду призовників застосовувати частину 2 статті 3 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», а саме: «За рахунок Державного бюджету України окремо здійснюється фінансове забезпечення програм громадського здоров’я, заходів боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, діяльності, пов’язаної з проведенням судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, та інших програм у галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України» та звернутися з цього приводу з пропозиціями до Кабінету Міністрів України щодо включення медичного огляду призовників.

Облдержадміністрація постійно працює над вирішенням цього питання та направляє пропозиції.

Восени призов на строкову військову службу відбувається протягом жовтня-грудня. У Запорізькій області заплановано призвати 603 особи.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

В облдержадміністрації пройшло онлайн-навчання для лікарів на тему «COVID-19: підходи до діагностики та лікування в умовах триваючої пандемії»

Паспортні послуги на Гіді з державних послуг

«Безбар’єрна грамотність».

Поліомієліт: коли щеплювати дитину від поліомієліту?

Стартував регіональний конкурс "Благодійне Запоріжжя-2021"

У фотоконкурсі пам'яток культури для Вікіпедії обрали найкраще фото Запорізької області 2021 року

Олександр Старух на прямому зв'язку з мешканцями області

Представники Консультативної Місії ЄС нададуть консультативну та технічну допомогу

Розглядається можливість надати право купувати ліки за програмою «єПідтримка» для осіб з інвалідністю першої групи – селекторна нарада

Освітній серіал «Безбар'єрна грамотність»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

24 321 новий випадок COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2 809 дітей та 642 медпрацівники.