Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій ТПП представили перші підсумки діяльності промислових кластерів

26 листопада 2021 - 14:10

Вчора у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулась фінальна конференція проєкту #ClusteRISE, під час якої представляли перші підсумки діяльності запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація - Машинобудування».  

Участь у конференції взяв  начальник управління розвитку підприємництва, регуляторної політики та торгівлі Департаменту  економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Максим Кучеренко.

Основними спікерами конференції стали Генеральний директор Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України Олександр Юрчак, віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц, виконавчий директор запорізького кластеру «ІАМ» Андрій Карпнко, керівники компаній – учасників кластеру «ІАМ». Представники кластерів інших регіонів України та представники міжнародних проєктів підтримки долучилися до заходу онлайн.

  • Запорізька торгово-промислова палата - активний учасник і ініціатор створення промислового кластеру в регіоні. Для підтримки розвитку малого та середнього підприємництва організація активно залучає досвід закордонних партнерів кластерної діяльності та можливості міжнародних програм, - зазначив під час відкриття заходу віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій КУЦ.

  Проєкт ClusteRISE АППАУ виконувала за підтримки GIZ-Ukraine. Одним із ключових результатів проєкту є заснування і розвиток кластерів ІАМ в регіонах країни.

Головним завданням підсумкової конференції стало поширення кращого досвіду в кластерному розвитку.

Зокрема, Запорізький кластер ІАМ вже має дві міжнародні угоди про співпрацю: з Литовським автомобільним кластером та чеським об’єднанням інженерних та ІТ-компаній INDUSTRY CLUSTER 4.0. А це – перший крок до налагодження експорту, адже виходити на закордонні ринки значно легше разом, ніж поодинці.

  • Наразі до запорізького кластеру входять 20 малих і середніх компаній. Це провідні гравці Запорізького регіону в секторах промислового інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування, - розповів виконавчий директор кластеру «ІАМ» Андрій КАРПЕНКО.

 Загалом до запорізького кластеру «ІАМ» входить 20 компаній, що працюють над створенням спільного продукту, виходу на експортні ринки і відкриті до співпраці.

Крім Запоріжжя, під час конференції представили результати розвитку кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (ІАМ) у Харкові. Також у заході брали участь представники Морського кластеру України, Вінницького кластеру приладобудування, Центральноукраїнського кластеру ІАМ.

 

 Департамент культури та інформаційної політики


Читайте також

Потрібно переходити від закликів до нових жорстких санкцій проти Росії. Звернення Президента 15.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 15.08.2022

У Мелітопольському районі триває робота щодо організації освітнього процесу

Як воює із ордою відділення “казахського шамана”

У разі загострення ситуації навколо ЗАЕС будуть вживатися невідкладні заходи

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 14.08.2022

Ситуація на ЗАЕС розглядається на всіх рівнях влади

Степногірська територіальна громада отримала будівельні матеріали для ремонту інфраструктури

Обстріляні домівки та квартири – наслідки збройного «визволення» окупантів: на Запоріжжі поліція задокументувала 15 злочинів рф

Ворожі обстріли руйнують цивільну інфраструктуру області

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.08.2022, 173 доба

Що сильнішою буде Україна, то слабшою буде Росія. Звернення Володимира Зеленського 14.08.2022 (Відео)