"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Запорізькій ТПП представили перші підсумки діяльності промислових кластерів

26 листопада 2021 - 14:10

Вчора у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулась фінальна конференція проєкту #ClusteRISE, під час якої представляли перші підсумки діяльності запорізького регіонального кластеру «Інжиніринг – Автоматизація - Машинобудування».  

Участь у конференції взяв  начальник управління розвитку підприємництва, регуляторної політики та торгівлі Департаменту  економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Максим Кучеренко.

Основними спікерами конференції стали Генеральний директор Асоціації Підприємств Промислової Автоматизації України Олександр Юрчак, віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц, виконавчий директор запорізького кластеру «ІАМ» Андрій Карпнко, керівники компаній – учасників кластеру «ІАМ». Представники кластерів інших регіонів України та представники міжнародних проєктів підтримки долучилися до заходу онлайн.

  • Запорізька торгово-промислова палата - активний учасник і ініціатор створення промислового кластеру в регіоні. Для підтримки розвитку малого та середнього підприємництва організація активно залучає досвід закордонних партнерів кластерної діяльності та можливості міжнародних програм, - зазначив під час відкриття заходу віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій КУЦ.

  Проєкт ClusteRISE АППАУ виконувала за підтримки GIZ-Ukraine. Одним із ключових результатів проєкту є заснування і розвиток кластерів ІАМ в регіонах країни.

Головним завданням підсумкової конференції стало поширення кращого досвіду в кластерному розвитку.

Зокрема, Запорізький кластер ІАМ вже має дві міжнародні угоди про співпрацю: з Литовським автомобільним кластером та чеським об’єднанням інженерних та ІТ-компаній INDUSTRY CLUSTER 4.0. А це – перший крок до налагодження експорту, адже виходити на закордонні ринки значно легше разом, ніж поодинці.

  • Наразі до запорізького кластеру входять 20 малих і середніх компаній. Це провідні гравці Запорізького регіону в секторах промислового інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування, - розповів виконавчий директор кластеру «ІАМ» Андрій КАРПЕНКО.

 Загалом до запорізького кластеру «ІАМ» входить 20 компаній, що працюють над створенням спільного продукту, виходу на експортні ринки і відкриті до співпраці.

Крім Запоріжжя, під час конференції представили результати розвитку кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування» (ІАМ) у Харкові. Також у заході брали участь представники Морського кластеру України, Вінницького кластеру приладобудування, Центральноукраїнського кластеру ІАМ.

 

 Департамент культури та інформаційної політики


Читайте також

Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області

15 444 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 23 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2298 дітей та 264 медпрацівники.

Вітання голови облдержадміністрації Олександра Старуха з Днем Соборності України

За участі Президента України Володимира Зеленського у Запоріжжі відкрили вантовий міст через Дніпро

Запоріжжя зустрічало Президента України 9-кілометровим ланцюгом Єдності

У Запоріжжі Глава держави приєднався до флешмобу «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

22 473 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2838 дітей та 535 медпрацівників.

На урочистому закритті регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» вітали переможців

“Ми - це Україна”: у Запорізькій облдержадміністрації відбувся телеміст між Запоріжжям та Львовом

В обласному центрі з нагоди Дня Соборності поклали квіти до погруддя Кобзарю