Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Громади Запорізької області через Асоціацію міст України відстоюють свою позицію на центральному рівні

26 листопада 2021 - 16:10

Сьогодні відбулись Загальні збори Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України. Участь у засіданні взяла керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко. 

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан доповів представникам громад про ситуацію з підготовкою проєкту Державного бюджету 2022, про враховані пропозиції Асоціації міст України на користь громад.  

Окремо обговорили стан виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді  2021/2022 рр. Постійна співпраця АМУ з Урядом через робочі зустрічі та постійні наради під головуванням Прем’єр-міністра дає розуміння про виконання Меморандуму всіма учасниками. Місцеві ради зробили все для збереження тарифів на рівні минулого опалювального сезону, центральна влада через законопроєкт 6297 забезпечує компенсацію тергромадам з податковим індексом менше 0,9 в розмірі 512 млн грн, компенсувати різницю в тарифах через рішення відповідних Комісій при ОДА. 

Також, виконавчий директор «Асоціація міст України» розповів, чи будуть повертатися залишки різного типу субвенцій в державний бюджет. На даний момент, кошти, які не використала громада - це “подушка” для подальшого фінансування або вкладення в розвиток конкретної місцевості. Попередньо залишки мають зостатися в територіальних громадах, але якщо за 2 роки вони не будуть використані, то  кошти повертаються в державний бюджет.

Загальні збори  Запорізького регіонального відділення Асоціаціі міст України одноголосно затвердили звернення до Президента України щодо перегляду нещодавно затвердженої ПКМУ від 03.11.2021р. номер 1147 Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок з тим, щоб вилучити ряд коефіцієнтів  та повернути до бюджетів громад  близько 2 млрд грн, а також вилучити корупційну вимогу переоформлення громадами документів.  

Представники громад звернулись до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо відхилення проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», номер 6062 від 15.09.2021р. як такого, що знищує майбутній розвиток і фінансову незалежність громад.  

Були прийняті також організаційні рішення Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України.


Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 16.05.2022

Заступник голови обласної державної адміністрації Сиволап Віталій Вікторович

Поліцейські зафіксували черговий факт ворожого обстрілу мирного населення Пологівського району

Обласний центр зайнятості продовжує надавати свої послуги

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в запорізькій області за 15.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 15.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 15.05.2022 р.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 16.05.2022 року (08:00) - ЗСУ, 82 доба (ВІДЕО)

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 15.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 81 доба (ВІДЕО)

Окупанти знаходяться в глухому куті. Звернення Володимира Зеленського 15.05.2022 (Відео)

На Запоріжжі продовжується документування фактів воєнних злочинів російських окупантів.

Академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» презентував захисникам нашого краю програму «Встань, козацька славо»